Technologia

Komputery mobilne – wygoda i niezawodność

Trudno dziś sobie wyobrazić efektywną pracę bez użycia komputerów. Rozwój technologii sprawia, że dziś dostępne są najnowszej generacji komputery przenośne, których używanie jest możliwe nawet w bardzo trudnych warunkach. 

Podczas pracy w terenie również ważna jest szybkość działania i dostęp do aktualnych danych związanych z funkcjonowaniem firmy. W takim przypadku nowoczesnym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia i przyspiesza pracę oraz zwiększa jej wydajność, jest mobilny komputer. Dzięki takiemu urządzeniu – w różnych wariantach – łatwiejsze jest na przykład zarządzanie szeroko pojętą logistyką. Gdzie jeszcze przyda się komputer mobilny? Otóż podczas śledzenia przesyłek i dostaw, inwentaryzacji i szacowania magazynowych zapasów, zbierania danych w terenie czy podczas obsługi maszyn. Komputery mobilne są też wykorzystywane przez pracowników służby zdrowia na przykład dla monitorowania stanu zdrowia pacjentów. Jeśli więc szukasz wydajnego urządzenia, którego możesz używać w każdych warunkach – nawet podczas pracy w terenie, zainteresuj się komputerami mobilnymi plasującymi się w najnowszej klasie urządzeń.

Komputer mobilny – czym się charakteryzuje

Przede wszystkim komputery mobilne mogą mieć system operacyjny zarówno Android, jak i Windows. Mają też oczywiście łączność bezprzewodową. Dla wygody użytkowania niektóre modele mają też możliwość korzystania z komunikacji głosowej. Poza tym są wyposażone w ergonomiczne klawiatury, bardzo pojemną baterię o długiej żywotności i czytelne dotykowe ekrany (nawet o rozdzielczości Full HD). Komputery mobilne dzielą się też na komputery ubieralne (dostęp do informacji bez konieczności trzymania urządzenia w ręce) oraz na komputery wózkowe – te są zamontowane na wózkach lub maszynach i pozwalają w prosty sposób np. sczytywać kody kreskowe.

Komputery mobilne – nowości

Wśród dostępnych komputerów mobilnych dostępne są urządzenia takie jak: firmy Zebra, Honeywell, Unitech, Advantech czy Datalogic. Wśród nowości, które zapewniają szybkie odczytywanie nawet uszkodzonych kodów kreskowych oraz są bardzo wytrzymałe na różne warunki otoczenia, eksperci polecają mobilny komputer Honeywell EDA56. Dużą popularnością cieszy się też Zebra TC22 i TC27. To z kolei terminale mobilne o wysokiej wydajności wyposażone w najnowsze połączenia bezprzewodowe i mają możliwość uaktualnienia systemu do wersji Android 16.

Warto śledzić dostępność różnego rodzaju komputerów mobilnych. Najlepiej komputery mobilne zakupić w firmie, która specjalizuje się w tego typu asortymencie. Poza pewnością zakupu zyskamy także fachowe doradztwo.

 

Dodaj komentarz