Styl życia

Co zrobić żeby do związku nie wkradła się rutyna?

Na nudę w związku tak samo niejednokrotnie narzekają panie, jak również panowie. Dla jednych oraz innych to źródło strachu oraz złości. Gdzieś po drodze zginęły dotychczasowe wibracje. Momentami nuda w związek wkracza szybciej, aniżeli sądziliśmy. Młode pary czują się „psychicznie rozwiedzione”, natomiast małżeństwo staje się jedynie formalnością momentami już po roku.

Rutyna w związku – co robić?

Żeby zapobiec rutynie w związku, należy przede wszystkim pozbyć się stereotypowego myślenia. Mnóstwo osób jest pewnych, iż po miłym oraz ekscytującym czasie zakochania występuje okres stagnacji, jaki nie potrzebuje już od nas żadnych działań. To bzdura, ponieważ dla utrzymania korzystnej więzi – szczególnie gdy trwa już mnóstwo lat – potrzebna jest bliskość, ciepło, dobre słowo, zaciekawienie sobą wzajemnie. Każdy spośród nas wymaga przytulenia, całusów, rozmowy z bliską osobą. Gdy nie zadbamy o owe proste, normalne ruchy, ciężko będzie nam uniknąć rutyny w związku.

Rozmawiajcie

Związki nie rozpadają się poprzez niewierności, związki rozpadają się poprzez brak komunikacji. Jeśliby partnerzy w porę mówili o własnych kłopotach, o uczuciu znużenia, o rzeczach, jakie ich bolą, to do większości zdrad nigdy by nie doszło. Więc jasna komunikacja nakręcona na rozwiązanie kłopotów, natomiast nie wzajemne oskarżenia, to podstawa każdego odpowiedniego związku. Zrealizujcie własne procesy rozmowy na ciężkie tematy.

Znajdźcie dla siebie czas

Pary, jakie uznają własny związek za dobry oraz oparty na bliskości, spędzają ze sobą więcej czasu aniżeli owe, jakie narzekają na rutynę. Więc regularnie zaplanujcie czas tylko dla siebie – nastawcie budzik pół godziny wcześniej, aby wypić w łóżku oraz się poprzytulać. Po pracy zjedzcie wspólnie kolację bądź co najmniej wypijcie razem herbatkę oraz podzielcie się tymże, co się zdarzyło w przeciągu dnia. Lecz uważaj na narzekanie na szefową bądź sąsiadów! Jeśli pragniesz opowiedzieć o czymś złym, zrób to metodą “kanapki”: wpierw powiedz o czymś miłym, następnie podaj niekorzystną wiadomość oraz zakończ opowieścią o czymś dobrym.

Dzielimy się wyobrażeniami

Wszyscy mają pewne pragnienia – chociażby gdy są one przytłumione codziennością. Poniektóre spośród tychże pragnień są przyziemne – podwyżka, lepsza praca, urlop. Poniektóre bardziej absurdalne – trwanie miłości, posiadanie znajomych. Poniektóre dotyczą naszego własnego szczęścia, odmienne – chęci uszczęśliwienia pozostałych. Podziel się własnymi wyobrażeniami ze swoim/swoją towarzyszem/towarzyszką życia. Opowiedz mu/jej, czego w życiu chcesz, jakie są Twoje plany – te bardziej oraz owe mniej realne.

1 komentarz

Dodaj komentarz