Biuro

Kalendarze firmowe 2022 – na który się zdecydować?

fot. pixabay.com

Kalendarze to zawsze dobry pomysł na prezent, zwłaszcza gdy chcemy obdarować nimi swoich klientów czy kontrahentów. Spełniają funkcję praktyczną, gdyż każdemu się przydają. Jest to także ciekawa i skuteczna forma reklamy. Na kalendarzach można umieścić logo, chwytliwe hasło reklamowe czy fotografie związane z otoczeniem firmy. W zależności od rodzaju udekorują ścianę w pomieszczeniu biurowym kontrahenta, a postawione na biurku pozwolą na szybkie notatki w czasie rozmowy telefonicznej.

Ile potrzeb, tyle kalendarzy

Wśród kalendarzy promujących firmę można wyróżnić:

  • Kalendarze ścienne – to chyba najbardziej popularny i praktyczny rodzaj kalendarzy. Posiadają dużą powierzchnię, którą można wykorzystać na skuteczną reklamę swoich produktów bądź usług. Firmowe kalendarze na 2022 rok do powieszenia mają w pakiecie haczyk do szybkiego umieszczenia na ścianie. Mogą mieć postać dużej planszy zawierającej wszystkie 12 miesięcy, mniejszy format z trzema miesiącami lub z każdym miesiącem z osobna. Ciekawą ofertę stanowią kalendarze trójdzielne, które posiadają zrywane kartki w obrębie trzech miesięcy następujących po sobie. Ten rodzaj kalendarza może posłużyć na praktyczne zapiski np. o planowanej wizycie u lekarza.
  • Kalendarze kieszonkowe – mają postać książki o wielkości zeszytu szkolnego. Takie terminarze zazwyczaj posiadają zakładkę i pozwalają na szybkie odszukanie bieżącego dnia. Pozwalają na sprawne zarządzanie czasem oraz robienie notatek związanych z życiem zawodowym. Każda strona kalendarza zawiera zazwyczaj tygodniowy układ czasu. Są skutecznym sposobem promocji oraz reklamy, zwłaszcza te personalizowanie z grawerem.
  • Kalendarze biurkowe – to bardzo popularny rodzaj kalendarza. Nazwa pochodzi od miejsca umieszczenia takiego terminarza. Każda kartka posiada przeważnie układ jednodniowy lub tygodniowy. Można w nim sprawnie zrobić notatki podczas rozmowy telefonicznej. Jest zawsze pod ręką.
  • Kalendarze kieszonkowe – to rodzaj kalendarza o małym formacie, symbolicznie do kieszeni. Można go zawsze mieć przy sobie, w torebce lub w samochodzie. Pozwala na szybkie odszukanie daty i zapisanie informacji.

Jaki kalendarz najlepszy?

Firmowe kalendarze książkowe czy kieszonkowe to kalendarze osobiste. Zazwyczaj przypisane są do jednej osoby, a zapiski są zrozumiałe tylko temu konkretnemu użytkownikowi. Terminarzy kieszonkowych często używają osoby starsze, dla których obsługa mobilnego kalendarza sprawia problem. Kalendarze książkowe są przydatnym narzędziem dla sekretarki, lekarza, prawnika, nauczyciela czy ucznia.

Kalendarze biurkowe dobrze sprawdzą się na każdym biurku, również tym domowym. Zawsze stoją w widocznym miejscu, ciężko je zgubić, można szybko zrobić zapiski.

Kalendarze ścienne to świetny gadżet dla kontrahentów, którzy posiadają biura. Można powiesić je na ścianie, nie tylko w biurze. Najczęściej wiszą w kuchni i służą wszystkim domownikom. Kalendarz trójdzielny pozwoli na zanotowanie wizyty u dentysty czy u fryzjera. Terminarze na ścianę to skuteczna reklama, mogą prezentować produkty firmy lub zdjęcia związane z ważnymi wydarzeniami.

Dodaj komentarz