Marketing

Broszury reklamowe

Broszury reklamowe to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na marketing bezpośredni. Są poręczne, niewielkie i pozwalają na przekazanie bogatych treści. Ponadto mogą być wykonane w sposób niezwykle estetyczny, nie tylko przyciągając spojrzenia, lecz także zwiększając prestiż firmy.

Broszury reklamowe – zalety

Broszury reklamowe mogą być zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Często stosowanym rozwiązaniem jest także umieszczenie kolorowej treści za czarno-białą okładką lub odwrotnie – informacji wydrukowanych w czerni i bieli za okładką kolorową. Niezależnie od tego, to ty decydujesz, ile stron będzie mieć broszura, zaś co za tym idzie – ile treści zdecydujesz się w niej przekazać.

Ponieważ broszury nie mają żadnego dolnego ani górnego limitu stron, daje to szansę na umieszczenie zarówno licznych grafik, jak i obfitych treści. Dlatego pozwalają na wyczerpujące zaprezentowanie twojej oferty handlowo-usługowej, dzięki czemu znacznie wzrasta szansa na pozyskanie nowych klientów oraz kontrahentów. Daje to także pole do popisu dla twórców kreatywnych.

Jak może wyglądać broszura?

Drukarnie oferują obecnie możliwość druku broszur w różnych formatach oraz z licznymi dodatkami, które znacznie uatrakcyjniają ich wygląd. Za dobry przykład może posłużyć drukarnia JKB Print oferująca druk broszur w różnych formatach – od A4 po pomniejszone B6 oraz w formacie właściwym dla ulotek reklamowych, czyli DL i 2D1. Co ciekawe – w ofercie tej drukarni dostępne są nie tylko klasyczne, prostokątne broszury, lecz także kwadratowe. Postawienie na taki oryginalny kształt z pewnością pozwoli na mocniejsze utrwalenie świadomości marki!

Jeśli chodzi o samą formę, broszura reklamowa może być klejona lub szyta. Dodatkowo JKB Print umożliwia swoim klientom wydruk każdego rodzaju broszury z otworami na segregator. Sam papier może być bardzo elegancki – na przykład kreda matowa lub błyszcząca. Druk broszur może zostać przeprowadzony zarówno za pomocą techniki cyfrowej, jak i offsetowej. Warto pomyśleć o złotym nadruku, który nadaje im bardziej prestiżowego wyglądu.

Kiedy przydadzą się broszury?

Broszury reklamowe znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Główna to oczywiście targi oraz eventy branżowe innego rodzaju. Jednak na tym nie koniec. Warto wręczać je partnerom podczas rozmów biznesowych, a także potencjalnym i stałym klientom odwiedzającym siedzibę firmy. Broszury reklamowe na stojaku przy recepcji lub leżące na kontuarze to doskonały pomysł na darmową reklamę i zainteresowanie klientów swoją ofertą.

Postaw na broszury – zamów je dla swojej firmy już dzisiaj!

Dodaj komentarz