Dom i budownictwo

Głowice myjące – rodzaje i zastosowania

Głowice myjące to elementy armatury przemysłowej niezwykle przydatne w pracach związanych z czyszczeniem zbiorników – zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Poznajmy rodzaje i zastosowania głowic myjących oraz dowiedzmy się, czym kierować się przy ich wyborze.

Głowica myjąca do zbiorników – charakterystyka

Głowice myjące są elementem urządzeń do czyszczenia zbiorników. Dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie strumienia o różnej charakterystyce, co sprzyja skuteczności czyszczenia. Istnieją modele, które generują strumień nawet o zasięgu 360o, którym z łatwością można wyczyścić wszelkie zakamarki zbiornika. W przypadku niewielkich zbiorników, które cechują się otworem o małej średnicy, można użyć specjalnych, małych głowic myjących.

Głowice myjące obrotowe i inne rodzaje

Głowice myjące do zbiorników różnią się pod względem specyfikacji układu natryskowego czy posiadanych gwintów. Podstawowy podział uwzględnia jednak ich możliwości ruchu:

  • Głowice myjące statyczne – nie zmieniają swojego położenia. Bywają określane też jako kule myjące. Przeznaczone są do mało wymagającego czyszczenia, czyli do zbiorników zabrudzonych łatwo usuwalnymi płynami czy resztkami produktów.
  • Głowice myjące obrotowe – zmieniają położenie, a prędkość obrotowa głowicy uzależniona jest od ciśnienia roboczego. Aby zmaksymalizować skuteczność mycia, można zdecydować się na głowice wolnoobrotowe, które wyrzucają strumień wody z dużą siłą.
  • Głowice myjące wysokiej energii – w tych modelach strumienie wody działają udarowo. Dzięki przemyślanemu mechanizmowi napędowemu, każdy punkt na wewnętrznej ściance zbiornika zostaje oczyszczony.

Najlepsze głowice myjące – gdzie kupić?

Kula myjąca czy głowica myjąca obrotowa to element, który narażony jest na ciągły kontakt z wodą. Aby nie powodował on korozji, trzeba wybierać głowice wykonane z materiałów odpornych na rdzewienie, takich jak stal nierdzewna czy aluminium. Tego typu materiały cechuje też dobra odporność na uszkodzenia mechaniczne. Więcej produktów można wyszukać na stronie dystrybutora dysz przemysłowych Spraylabee.

Jeżeli głowica myjąca ma służyć do mycia zbiorników przeznaczonych do żywności, koniecznie sprawdźmy, czy wybierany model wykonany jest z materiału PTFE. Jest to materiał akceptowany przez Agencję Żywności i Leków jako nadający się do kontaktu z żywnością.

Poszukujesz dobrej głowicy myjącej? W Spraylabee.eu znajdziesz głowice różnego typu, w wielu wariantach rozmiarowych i pochodzące od sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz