Dom i budownictwo

Jak sprawić, aby sypialnia wyglądała jak luksusowy pokój hotelowy?

Jakość wybranych produktów, skoordynowane schematy kolorystyczne, dobrane kombinacje tkanin, najlepsze wykończenie, ale przede wszystkim przestrzeń. To właśnie kojarzy nam się z luksusowym zakwaterowaniem w hotelu. To właśnie sprawia, że czujemy się wyjątkowo, kiedy go odwiedzamy. Ale możesz mieć trochę tego luksusu w domu, jeśli postawisz na niego swój umysł. Może nie cała przestrzeń. Ale oto kilka wskazówek, aby przenieść trochę luksusu do naszego domu.

Łóżko.

W sercu każdej sypialni hotelowej znajduje się łóżko. Front i centrum. Nie skąp tutaj. Jeśli chcesz poczuć się luksusowo w łóżku, wybierz największy rozmiar, jaki możesz rozsądnie dopasować i wydać tyle, na ile czujesz, że możesz sobie pozwolić. Jeśli musisz iść na kompromis, idź na lepszą jakość i mniejszy rozmiar.

Szukasz łóżka, które sprawi, że poczujesz się jak na poduszce z rozrzedzonego, drogiego powietrza. Jeśli kuszą Cię cztery plakaty lub łóżka do spania, upewnij się, że pasują one do stylu wystroju, z którym pracujesz lub zbuduj swój wystrój wokół tak charakterystycznego mebla.

Wybierz wysokiej klasy poduszki z kolekcji hotelowej, które sprawią, że poczujesz jakbyś spał na chmurze. Puchowe poduszki z piór są najczęściej używane w hotelach, ale jeśli jesteś uczulony na pierze, możesz zdecydować się na poduszki puchowe, które mają prawie takie same odczucia jak poduszki z pierza.

Dekoracje.

Każdy udany hotel, niezależnie od tego, czy jest to wielonarodowa sieć, czy specjalistyczny hotel na małą skalę, projektowany jest z określonego punktu widzenia. Wykonany z myślą o widoku i z naciskiem na szczegóły. Nic nie przedostaje się, jeśli projekt nie odpowiada stylowi przewodników. Znajdziesz tu zredukowane palety kolorów, ciepłe odcienie, materiały uzupełniające i wspólne motywy.

Wybrane schematy kolorystyczne mogą być jasne, mosiężne i śmiałe jak tylko chcesz. Nie muszą być gładkie, subtelne i stonowane. Potrzebujesz jednak konsystencji i klasycznych kombinacji odcieni. Wszystkie kombinacje mogą działać we właściwych okolicznościach.

Więc włóż trochę przemyśleń projektowych do swoich własnych dekoracji. Nie tylko przynoś do domu poduszkę i oczekuj, że będzie ona wyglądać jak w domu. Dokonuj pozytywnych wyborów co do tego, co wprowadzasz – kolorów i tkanin. Upewnij się, że współpracują ze sobą.

Pościel.

Twoja pościel musi oczywiście pasować do wybranych przez Ciebie kombinacji kolorystycznych, ale również tekstury odgrywają tu dużą rolę. Nie wybieraj błyszczących, satynowych prześcieradeł w tym samym pomieszczeniu co funkcjonalne żaluzje. Nie wybieraj takich pościeli, gdy zasłony są wypełnione teksturami bielizny.

Popatrz, aby Twoja pościel i zasłony uzupełniały się nawzajem. Nie muszą być tą samą tkaniną, ale muszą wyglądać tak, jakby połączenie zostało przemyślane.

Meble.

Luksusowe pokoje hotelowe są często wystarczająco duże, aby zmieścić łóżko i inne meble. Jako gość oczekujesz, że podczas pobytu w hotelu gdzieś będzie można przechowywać ubrania. Spodziewasz się, że gdzieś usiądziesz, gdzie przygotujesz się na nadchodzący dzień lub odpoczniesz pod koniec dnia. Połowa populacji spodziewałaby się, że jakaś powierzchnia stołu i lustra będzie przeznaczona na Twoją twarz.

Nie ulegaj pokusie używania krzesła do wieszania ubrań. To nie do tego służą. Używaj mebli zaprojektowanych do tego celu.

Stoliki nocne lub szuflady są idealne, aby pomóc Ci poczuć spokój. Każdy potrzebuje miejsca, w którym może zostawić książkę, kiedy pójdzie spać, lub zostawić okulary, ulubiony krem do rąk lub poręczne pudełko z chusteczkami.

Łazienka.

Dla wielu osób łazienka jest szczytem luksusu. Twoja własna przestrzeń prywatna, w której goście nigdy nie podzielą się z innymi. Jeśli masz pokój, aby stworzyć jasną, przestronną łazienkę, wykorzystaj go w pełni. Ale nie skurczcie go. Spraw, aby był przestronny.

I oczywiście prysznic. Coś, co wskrzesi Twój dzień w życie.

Oświetlenie.

Jeśli chodzi o oświetlenie, kluczem jest ilość i sterowanie. Twoje oświetlenie powinno pozwolić Ci na zmianę nastroju w pomieszczeniu. Jasne, gdy przygotowujesz się do wyjścia i stonowane pod koniec dnia, skupione, gdy chcesz tylko światło do czytania. Twoje oprawy oświetleniowe są tak samo częścią wystroju jak zasłony. Upewnij się, że oprawy oświetleniowe są zgodne ze schematem kolorów i faktur, który masz w swoim miejscu.

I nie zapominaj, nikt nie chce wyjść z łóżka tylko po to, aby wyłączyć światło. Upewnij się, że możesz wyłączyć światła z głową na poduszce, bez rozciągania.

Wentylacja.

Świeże powietrze w Twojej sypialni. To jedyny luksus, który rzadko spotykasz w luksusowym hotelu z klimatyzowanym otoczeniem. A może mieszkasz w miejscu, gdzie powietrze zewnętrzne musi być przechowywane w zatoce, czy to w celu utrzymania chłodu czy ciepła. Tak czy inaczej, spędź trochę czasu i wysiłku, aby upewnić się, że sypialnia oferuje odpowiednią temperaturę przez cały rok.

Szlafroki kąpielowe.

Czyż nie jest to ostateczny akcent luksusu? Niezależnie od tego, czy masz własny apartament, czy nie. Natura wślizgiwania się w puszysty szlafrok, gdy zsuwasz się z łóżka, to najwyższy luksus.

Wreszcie…


Nietrudno jest poczuć luksus w swojej sypialni. Musisz po prostu przemyśleć swoje sprawy. Co najbardziej lubisz w swoim ulubionym hotelu? Wybierz główne elementy i użyj tych, aby rozpocząć swoje własne doświadczenie hotelowe.

Dodaj komentarz