FinanseMarketing

Ile jest prawdy w reklamach banków?

fot. Vinson Tan ( 楊 祖 武 ) z Pixabay

Regularnie nasze oczy i uszy atakują krzykliwe reklamy nowych akcji promocji bankowych

Możemy usłyszeć hasła:

 • 150 zł do ręki!
 • 350 zł za założenie konta
 • Zgarnij nagrody wartości 500 zł!
 • Zyskaj nawet do 400 zł premii
 • 300 zł premii + 100 na zakupy
 • Zyskaj do 190 zł!
 • itp.

Ile jest prawdy w sloganach reklamowych? Czy banki rzeczywiście rozdają pieniądze za założenie konta? Czy jest to takie proste, jak opisują w swoich ogłoszeniach? Z czym tak naprawdę wiąże się skorzystanie z promocji bankowej i założenie nowego konta osobistego w zamian za nagrodę pieniężną. No i przede wszystkim, z jakich promocji warto skorzystać sprawdź tutaj.

Rodzaje nagród

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że profity w zamian za założenie kont bankowych nie są ściemą, jak głoszą niektórzy domorośli komentatorzy internetowi. Rzeczywiście jest całkiem realistyczne skorzystanie z kilku promocji w roku i zgarnięcie całkiem przyzwoitychj prowizji.

Zastanów się, czy dodatkowe dwa tysiące zł w portfelu na wakacje to nie jest suma, nad którą warto się pochylić. A nic nie stoi na przeszkodzie, by obserwując aktualne oferty móc tyle zarobić w ciągu kilkunastu miesięcy.

Musisz jednak wiedzieć o kilku elementach.

Przede wszystkim, zwracaj uwagę na szczegóły.

Spece od reklamy uwielbiają skojarzenia i niedopowiedzenia.

Jeżeli piszą “do” tzn. że pewnie ostatecznie otrzymasz coś mniej wartościowego.

Jeżeli piszą “na zakupy” to będzie oznaczać bon w sklepach partnerskich, a niekoniecznie w takich, w których normalnie robisz zakupy.

I w końcu jeżeli posługują się sformułowaniami “zyskaj”, “zgarnij nagrody” itp… to będzie prawdopodobnie oznaczało, że przynajmniej część prowizji za założenie konta dostaniesz w produktach, a nie żywej gotówce.

Jakiego rodzaju nagrody najczęściej możemy spotkać w tego typu akcjach promocyjnych?

Najczęściej są to:

 • premie pieniężne,
 • nagrody rzeczowe (np. tablet lub ekspres do kawy),
 • bony na zakupy (np. do danej sieci sklepów, lub serwisu aukcyjnego).
 • moneybacki w zamian za dokonywanie zakupów lub przelewów wg ściśle określonych reguł (np. przy rachunkach za media do określonej kwoty).

Warunki wygrywania

Przed przystąpieniem do promocji bankowej należy zapoznać się z załączonym regulaminem. Zawiera on szczegółowy opis warunków otrzymania poszczególnych elementów prowizji.

Zwykle część pieniędzy jest wypłacana za samo podpisanie umowy.

Wypłata całości kwoty często jest uwarunkowana:

 • Stałymi wpłatami określonych sum na konto. Czasem liczy się tylko wpłata od firm, gdyż bank zakłada, że konto będzie nam służyło do pobierania pensji od pracodawcy.
 • Określoną liczbą transakcji miesięcznie na dowolne bądź założone minimalne kwoty.
 • Regularnym logowaniem się do aplikacji banku.
 • Aktywnym używaniem wydanej do konta kartą debetową lub kredytową.

Dodatkowo należy ściśle trzymać się terminów, gdyż przekroczenie jednego z nich może spowodować przepadek części prowizji, którą możesz otrzymać za skorzystanie z bankowej promocji.

Czas przekazania nagród

Co bardzo istotne, prowizji nie otrzymasz od razu. Najczęściej pierwsze pieniądze otrzymasz najwcześniej kilka tygodni od założenia konta. Zdarzają się jednak i promocje, które część nagrody potrafią wysłać nawet do pół roku od podpisania umowy.

Dlatego by efektywnie korzystać z promocji bankowych, musisz się uzbroić w cierpliwość. I jeśli korzystasz z kilku naraz, warto wynotować sobie wszystkie warunki, które musisz co miesiąc spełniać, by w końcu cieszyć się z kilkuset złotowej prowizji na swoim koncie.

Warto zacząć od razu, by na kolejne wakacje cieszyć się dodatkowymi dwoma tysiącami ponadwymiarowych zarobków.

Dodaj komentarz