TechnologiaMotoryzacja

Czyściwo przemysłowe

Czyściwa przemysłowe znajdują na co dzień szerokie zastosowanie w wielu zaskakująco mocno różniących się między sobą gałęziach przemysłu. Czyściw używa się głównie w branżach związanych z motoryzacją jednak chętnie sięgają po nie również osoby parające się zawodami z obrębu gastronomii, a także sektor medyczny etc.. Jest to świetna alternatywa do tradycyjnych ścierek – wysoce bardziej higieniczna oraz ekologiczna (bardzo często czyściwa mogą być używane wielokrotnie). Produkt ten, znany również pod nazwą ,,czyściwa bawełniane” można różnicować ze względu na cechy wyróżniające lub przeznaczenie:

  • czyściwa wielozadaniowe
  • czyściwa specjalistyczne
  • czyściwa nasączone

Wielozadaniowe czyściwa przemysłowe włókninowe

Czyściwa wielozadaniowe charakteryzują się miękkością i wysoką elastycznością. Dzięki swojej specyfice są idealne do oczyszczania różnego rodzaju powierzchni, włączając w to nawet trudno dostępne części maszyn. Można je stosować w gastronomii, w branżach w których stosuje się ciężko zmywalną chemię (np. drukarnie) ale świetnie nadadzą się również do zadań stawianych przez przemysł motoryzacyjny. Czyściwo wielozadaniowe powinno być wytrzymałe, a jego materiał gruby, mięsisty i chropowaty w dotyku. Dobre czyściwo włókninowe typu wielozadaniowego powinno również odznaczać się wysoką zdolnością do absorpcji cieczy różnego rodzaju.

Zobacz również:  Cyfrowe wyświetlacze Smart Signage – bo ważny jest przekaz

Czyściwa specjalistyczne

Specjalistyczne czyściwa bawełniane idealnie nadają się do usuwania zanieczyszczeń przemysłowych. Czyściwa tego rodzaju nie zawierają w swym składzie sylikonu i nie pozostawiają żadnych śladów, na przykład w postaci smug, na powierzchni czyszczonego obiektu. Czyściwo specjalistyczne powinno również charakteryzować się wysoką absorpcją cieczy. Produkt tego typu powinien znaleźć zastosowanie w różnego rodzaju laboratoria, a także w branży motoryzacyjnej (tak jak wszystkie rodzaje czyściw w zasadzie).

Nasączone czyściwa przemysłowe

Czyściwa nasączone zazwyczaj są zamknięte w pojemniku lub wiaderku aby nie utraciły odpowiedniej wilgotności. Ułożone są w taki sposób aby jak najwygodniej dało się je pojedynczo wyciągać. Czyściwa tego rodzaju zostały stworzone do czyszczenia skóry dłoni i powinny poradzić sobie nawet za najsilniejszymi i najtłustszymi zabrudzeniami smarem, olejem lub farbą – dlatego są nie zbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego czy też stacji diagnostycznej. Dobrej jakości czyściwo włókninowe nasączone powinno łączyć w sobie skuteczność zwalczania chemicznych zabrudzeń w środowisku przemysłowym z odpowiednią łagodnością dla ludzkiej skóry. Na rynku dostępne są w różnych wersjach, najczęściej bezzapachowych choć zdarzają się również wersje do których przypisany jest jakiś zapach. Poza branżą motoryzacyjną produkty tego typu znajdują również zastosowanie w profesjonalnych firmach sprzątających. Za pomocą czyściw włókninowych można oczywiście oczyszczać nie tylko dłonie ale również elementy szklane, metalowe czy też lakierowane; bez większego problemu powinny poradzić sobie z większością zabrudzeń przemysłowych.

Zobacz również:  Jak wypolerować samochód

Czyściwa przemysłowe poprawiają komfort i efektywność pracy jako, że są chłonne, wydajne i trwałe.

Dodaj komentarz