Finanse

Inteligentne sposoby inwestowania zysków małych firm.

Zróżnicowanie jest ważną częścią portfela każdego aspirującego przedsiębiorcy i jest istotnym sposobem na zbudowanie pewnej odporności na zachwiania w strukturze przedsiębiorstwa. Dywersyfikacja oznacza, że jeśli jeden obszar portfela nie powiedzie się, to niekoniecznie oznacza koniec całego przedsięwzięcia. Podczas gdy większość pieniędzy z małej firmy będzie nieuchronna, będzie opcja dla firmy w celu pokrycia codziennych kosztów bieżących, wynagrodzeń pracowników, zapasów, itp. Pozostałe zyski są do zrobienia. Masz wiele opcji w zakresie inwestowania tych zysków i potencjalnie rosnących wykładniczo.

Nowe lokalizacje.

Jedną z najbardziej wyraźnych oznak sukcesu przedsięwzięcia biznesowego jest rozwój, który niesie za sobą wiele innych korzyści, które nie są napędzane finansowo. Po pierwsze, rozszerzenie działalności zwiększa widoczność i umożliwia kontakt z nowymi trendami demograficznymi.

Otwarcie w nowych lokalizacjach daje również nowe możliwości tworzenia punktów sprzedaży, które naprawdę wyróżniają się i oddychają życiem lokalnego charakteru.

Nigdy nie lekceważcie atrakcyjności miejsca, które okazuje szacunek i uznanie dla kultury i historii swojego miejsca. Trzeba jednak zawsze uważać, które miejsca wybieramy. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz dokonać pierwszego rozwoju zagranicznego.

Na przykład, sieć księgarni budżetowych Borders otworzyła wiele sklepów w Wielkiej Brytanii, które zgodnie z modelem, który kupił je tak wiele sukcesów w Stanach Zjednoczonych, były idealnie zlokalizowane i reprezentowały fantastyczną wartość dla witryny dużych sklepów detalicznych. Niestety, odkryli zbyt późno, że zwyczaje zakupowe i podróżnicze brytyjskich i amerykańskich kupujących były bardzo odmienne i wiele z najlepszych nowych lokalizacji Borders pozostanie wirtualnymi miastami-duchami na czas ich otwarcia. W kilku analizach branżowych, kiedy firma Borders po raz pierwszy zaczęła kupować grunty pod przyszłe sklepy, zaobserwowano, że wybrane przez nich lokalizacje były co najmniej niekonwencjonalne.

W USA, kraju znacznie większym niż Wielka Brytania, nierzadko zdarza się, że wycieczki do sklepu stanowią dzień wolny (lub jego znaczną część) i jako takie, parki handlowe w USA często nie są zlokalizowane w centrach miejskich i węzłach transportu publicznego, takich jak te w Wielkiej Brytanii, lub bezpośrednio przylegają do nich. Konsumenci w Wielkiej Brytanii okazali się znacznie mniej chętni do wyjazdu z drogi lub odchodzenia od zwykłej rutyny odwiedzania jednego sklepu. To właśnie to niedoszacowanie i brak właściwej analizy i profilu rynku, który zamierzali rozszerzyć, przyczyniło się znacząco do kłopotów finansowych Borders. Zawsze wykonuj badania przed zbliżeniem się do nieznanego rynku.

Inwestuj w opcje.

Opcje na akcje zajmują wyjątkowe miejsce, ponieważ z jednej strony stanowią istotną część zarówno gospodarki Stanów Zjednoczonych, jak i gospodarki światowej, a z drugiej strony są słabo rozumianym narzędziem finansowym. To, co jest w nich szeroko rozumiane, to fakt, że w żaden sposób nie gwarantuje się im powrotu, a ich ryzyko może być poważnie niedoceniane i mieć tragiczne konsekwencje dla jednostek i przedsiębiorstw. Często pojawiają się podobieństwa między spekulacją na giełdzie a hazardem. Chociaż porównanie to nie jest całkowicie sprawiedliwe, po tym jak wszystkie opcje na akcje są wybierane na podstawie ich wymiernych zalet, nie są one kompletną grą losową, jak sugerowałby termin hazard.

Z pewnością prawdą jest, że dla tych, którzy idą w ślepy zaułek, spekulacja jest ogromnym ryzykiem i nie jest to coś, czego należy próbować bez konsultacji z doświadczonymi profesjonalistami. Będą one w stanie poprowadzić Cię przez szereg opcji dostępnych dla funduszu inwestycyjnego generowanego przez małą firmę. Na przykład, tzw. “opcja binarna”, takich jak te oferowane przez Stern, jest jednym unikalnym modelem do wypłaty. Dla większości inwestycji, wypłaty końcowe, wzrost wypłat w stosunku do wzrostu wartości aktywów bazowych, tym bardziej wartość bazowa wzrasta, tym większa wypłata. Opcje binarne, z drugiej strony, wypłacają stałą kwotę ryczałtową, jeśli inwestor poprawnie przewiduje wartość aktywów w danym czasie. Jeśli składnik aktywów zamyka się powyżej lub poniżej podanej ceny wykonania, to inwestor otrzymuje ich ryczałtową wypłatę.

Inne opcje dla inwestorów obejmują opcje amerykańskie i europejskie. Opcje amerykańskie są opcjami, z których można swobodnie korzystać w dowolnym momencie po początkowym zakupie aż do daty wygaśnięcia opcji. Kontrastuje to z opcjami europejskimi, które mogą być zrealizowane dopiero po upływie terminu ich wygaśnięcia. Z opcji można skorzystać przy wielu okazjach (choć nie dowolnie), co czyni ją tańszą od opcji amerykańskiej, a jednocześnie mniej restrykcyjną od opcji europejskiej.

Usprawnij swoją działalność.


Inwestowanie pieniędzy z powrotem w swoją firmę jest równie ryzykownym zadaniem. Inwestowanie w niewłaściwy obszar kosztem bardziej wartościowego może mieć katastrofalny efekt domina, który sprowadza resztę organizacji na dalszy plan. Aby tego uniknąć, należy mądrze inwestować, a jednym z najbardziej pewnych sposobów osiągnięcia tego celu jest skupienie się na usprawnieniu codziennych operacji w celu zwiększenia produktywności i zmniejszenia ilości odpadów. Jest to łatwy sposób, aby zarabiać jak najwięcej pieniędzy, a to z kolei stawia Cię w znacznie lepszej pozycji, aby nadal reinwestować zyski w kluczowe obszary rozwoju. Wielu przedsiębiorców popełnia błąd polegający na tym, że odkładają swoje pierwsze zyski z powrotem do firmy. Ale jeśli nie jest to zrobione prawidłowo, to jest to zasadniczo wyrzucanie ciężko zarobionych pieniędzy.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zawsze trudnym przedsięwzięciem, a kurs będzie nieuchronnie układał się w stosy w stosunku do Ciebie od samego początku. Jednakże, przyjmując ostrożne i przemyślane podejście do sposobu inwestowania i reinwestowania pieniędzy, można zmaksymalizować pełny potencjał biznesu.

Dodaj komentarz