Finanse

Jak należy inwestować w cele, których nie można zobaczyć w najbliższej przyszłości?

Czy masz marzenia? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile kosztują Twoje marzenia? Jest wiele rzeczy, które chcemy posiadać w przyszłości, ale w tej chwili nie są to nasze cele. Może to być dom, samochód, drogi rower, wycieczka po świecie lub coś innego.
Od pieniędzy, które wyda się na małżeństwo, do pieniędzy, które wyda się na edukację dzieci, wszystko kosztuje. Niewiele jest celów, które każdy może przewidzieć, jednak inne cele są uzależnione od dostępności nadwyżek pieniędzy.
Nie jest źle mieć marzenia, które kiedyś będą Twoimi celami, nawet jeśli nie uważasz ich za cele na razie. Jeśli jednak chcesz mieć wielkie marzenia i być w stanie je osiągnąć w pewnym momencie w przyszłości, możesz od razu zacząć w coś inwestować. Oto jak:

Zrozumienie przepływu dochodów

Kiedy jesteś w wieku 20 lat lub wczesnych 30 i bez żadnej odpowiedzialności, masz tendencję do przeznaczania dużej ilości pieniędzy na rzeczy, z których możesz nawet nie korzystać. Nie martwisz się o napływ pieniędzy i często używasz karty kredytowej na imprezy i inne działania.
Wszyscy chcemy większego bogactwa, gdy życie toczy się dalej. Ale ta akumulacja bogactwa wymaga konsekwentnej i zdyscyplinowanej inwestycji. Zrozumienie Twoich dochodów i wydatków da Ci lepsze wyobrażenie, aby zapewnić tę spójność w Twoich inwestycjach i osiągnąć lepsze wyniki.
Ile zarabiasz i na co wydajesz powinno być tuż przed oczami. Po pierwsze, zatrzymaj 10% do 20% swojego dochodu na czarną godzinę. Następnie oblicz, czego możesz uniknąć i co możesz zainwestować. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z pomocy eksperta inwestycyjnego na początku.

Oszczędzaj wystarczająco dużo, aby osiągnąć ważne cele

Zanim zaoszczędzisz na swoich przyszłych aspiracjach, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Możesz również zrewidować swoje cele i skierować swoje inwestycje do aspiracji, gdy cel zostanie osiągnięty. Odpowiednio zaplanuj inwestycję.
Z czasem Twoje dochody również mogą wzrosnąć, a Ty będziesz miał więcej pieniędzy do odłożenia na inwestycje. Poprawa stylu życia jest kuszącą opcją z każdym procentowym wzrostem dochodu. Jednak mądrzy finansowo ludzie zapewniają, że zwiększają swoje inwestycje wraz ze wzrostem dochodów.

Wybierz odpowiedni instrument

Załóżmy, że chcesz kupić rower lub samochód w powiedzmy najbliższych 2 latach. Jest to cel krótkoterminowy. W tym celu należy zainwestować w kredyt. Jeśli jednak planujesz zakup domu w ciągu najbliższych 10 lat, będzie to cel długoterminowy.
Dla celów długoterminowych, ekspozycja na kapitał oferuje lepsze korzyści. Ale nie jest konieczne, abyś zaczął kupować akcje od razu. Pamiętaj, że dywersyfikacja odgrywa ważną rolę w zabezpieczeniu Twoich inwestycji.
Jednak biorąc pod uwagę nominalną wartość miesięcznych inwestycji, będzie to trudne dla Ciebie jako jednostki. Możesz wybierać spośród różnych długoterminowych planów inwestycyjnych na rynku. Niektóre z tych planów, które oferują ubezpieczyciele na życie, dadzą Ci również korzyści w postaci oszczędności podatkowych.

Ważne jest, aby zdywersyfikować swoje inwestycje w ramach różnych rodzajów ryzyka. Podziel pieniądze, które chcesz zainwestować w różne instrumenty w zależności od ryzyka lub wybierz długoterminowy plan inwestycyjny, który zrobi to za Ciebie.

Oszczędności podatkowe


Oszczędność podatku z inwestycjami to dodatkowy atut. Upewnij się, że wybierasz plany, które mogą dać Ci najlepsze możliwe zwroty, jak również oszczędności podatkowe. Umiejętne planowanie podatkowe oznaczałoby dla Ciebie więcej pieniędzy, aby zaoszczędzić i zainwestować w swoje cele finansowe. Dzięki odpowiedniemu planowaniu podatkowemu możesz mieć pewność, że inwestujesz w instrumenty, które nie tylko pomagają w oszczędzaniu podatkowym, ale również przyczyniają się do ogólnego tworzenia dobrobytu i realizacji Twoich celów finansowych.

Dodaj komentarz