Styl życia

Dlaczego warto zdecydować się na księgę gości na ślubie?

Weselne księgi gości to stosunkowo młody trend, na który jednak decyduje się spore grono nowożeńców. Zastosowanie księgi gości to nie tylko ciekawe urozmaicenie imprezy dla gości, ale również niepodważalna pamiątka na całe życie. Dlaczego warto zdecydować się na księgę gości na swoim ślubie? Czy takie rozwiązanie to hit, czy kit polskich wesel?

Co to jest weselna księga gości?

Ślub i wesele to wyjątkowe dni w życiu każdego człowieka. Młoda para pragnie zadbać o to, aby zarówno goście, jak i główni bohaterowie dnia czuli się doskonale i czerpali z przyjęcia weselnego doskonałą zabawę. Księgi weselne stosowane są coraz częściej zarówno w przypadku ogromnych przyjęć weselnych, jak i w przypadku skromnych uroczystości jedynie dla najbliższej rodziny. Weselna księga gości może mieć różne formy, takie ja album do umieszczania zdjęć, kalendarz papierowy, jak i postać dużej tablicy, na której goście umieszczają swoje zdjęcia wraz z podpisem. W takiej księdze zapisuje się najlepsze życzenia dla młodej pary, śmieszne zwroty lub podziękowania za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym dla młodych dniu.

Dlaczego warto mieć księgę gości na weselu?

To z pewnością świetna pamiątka, która pozwala odświeżyć wspomnienia ślubu i wesela nawet po wielu latach. Księgi gości porównywalne są do tradycyjnych pamiątek, które goście przynoszą wraz ze sobą na przyjęcie. Dzięki temu każdy gość ma możliwość podpisania się i złożenia życzeń. Ze względu na fakt, że podpisy znajdują się w jednym miejscu, na przyszłość wspomnienia umieszczone będą w jednym miejscu, co zapobiegnie zgubie. Księgi gości to doskonałe urozmaicenie każdej imprezy weselnej. Warto zaznaczyć, że goście w ten sposób będą mogli wyszaleć się kreatywnie, gdyż w wielu przypadkach mogą dekorować własne strony w sposób kreatywny i niecodzienny. Niewykluczone, że na stronach księgi gości pojawi się również wyznanie, list lub treść piosenki, jaką gość dedykuje młodej parze. W skrócie, do zalet zdecydowania się na księgę gości podczas przyjęcia weselnego zaliczyć można:

  • Możliwość odświeżenia wspomnień z wesela,
  • doskonałą pamiątkę na przyszłe lata,
  • ciekawy pomysł na urozmaicenie przyjęcia weselnego,
  • zapewnienie doskonałej zabawy gościom podczas wpisywania się na kartach,
  • niską cenę w stosunku do korzyści, jakie można dzięki niej mieć w przyszłości.

Gdzie powinna znajdować się księga gości?

Warto zadbać o dobrą lokalizację weselnej kroniki. Powinna ona znajdować się w miejscu widocznym, najlepiej w okolicach fotobudki, aby goście nie mieli problemu z jej odnalezieniem po zrobieniu zdjęcia. Kolorowe fotografie bez wątpienia wzbogacają wygląd i treść kroniki, co sprawia, że warto zdecydować się również na takie urozmaicenie imprezy. Aby księga gości była bardziej widoczna, warto umieścić nad nią baner lub poprosić osobę zajmującą się oprawą muzyczną wesela, aby poprosił gości o wpisy i wskazał miejsce. Bez wapienia księga gości powinna być dobrze wyeksponowana. Z pewnością elegancko będzie prezentowała się w towarzystwie balonów i serpentyn przykuwających uwagę.

Najlepsze pamiątkowe albumy i księgi gości można znaleźć na stronie: https://www.kartymenu.pl/

Dodaj komentarz