Księgowość

Funkcjonalny i prosty w obsłudze program do faktur

Od tego, czy pracownicy będą mieli zapewnione odpowiednie narzędzie do wystawiania faktur VAT, zależy naprawdę wiele. Łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika program do faktur z magazynem pozwoli w krótkim czasie wystawić nawet kilkadziesiąt faktur, a jednocześnie dzięki licznym wbudowanym funkcjom jak weryfikowanie danych kontrahentów wyeliminuje ryzyko wystąpienia błędów. Nie trzeba jednak wydawać kilku tysięcy złotych na oprogramowanie do faktur, obsługi magazynu czy nawet CRM, ponieważ nowoczesny program magazynowy łączy wszystkie te rozwiązania w jednym narzędziu.

Chodzi o prosty w obsłudze program, który oferuje dostęp do wszystkich opcji, jakie są przydatne podczas wprowadzania towarów, wystawiania faktur, korzystania z kolektorów danych czy też obsługi faktur walutowych. Pomimo licznych możliwości (aplikacja współpracuje z czytnikami kodów kreskowych, a w razie potrzeby obsługa drukarek fiskalnych nie będzie stanowiła żadnego problemu) narzędzie udostępniane jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu mogą z niego korzystać nawet początkujący przedsiębiorcy.

Dlaczego program do faktur z magazynem to najlepszy wybór?

Dzięki połączeniu programu magazynowego z narzędziem do obsługi faktur wszystkie dane dostępne są zawsze w jednym miejscu. Ułatwia to generowanie dokumentów magazynowych, podobnie zresztą jak wystawianie faktur eksportowych czy nawet automatyczną kontrolę płatności na podstawie dokumentów kasowych. Program automatyzuje wiele codziennych zadań, dzięki czemu pracownicy mają więcej czasu na inne obowiązki. Automatyczne pobieranie kursów czy też automatyczne pobieranie danych kontrahentów zdecydowanie usprawniają obsługę dokumentów. Pracownik nie musi samodzielnie wpisywać nazwy firmy i jej adresu, ani też upewniać się, że skorzystał z aktualnego kursu dolara lub euro przy wystawianiu faktury w innej walucie.

Program do fakturowania z magazynem pozwala na automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych do wystawianych faktur. Dzięki temu klient może od razu udać się po odbiór zakupionych produktów.

Szybkie wystawianie faktur VAT

Oprócz tego, że cały proces wystawiania faktury jest uproszczony i mniej angażujący pracowników, program pozwala również na eksport danych. Można więc dzięki jednemu narzędziu mieć kontrolę nad tym, czy wszystkie dokumenty magazynowe są prawidłowo wystawiane, jak i dokonać ewidencji przychodów. W zależności od tego, jakich opcji potrzebuje użytkownik, pakiet przedsiębiorcy w postaci programu magazynowo-fakturowego można kupić w jednym z trzech wariantów. Jeżeli więc komuś nie jest potrzebne projektowanie etykiet logistycznych lub prowadzenie kilku magazynów w ramach jednego konta, może zdecydować się na tańszy pakiet i dzięki temu dodatkowo zaoszczędzić. Nawet podstawowe narzędzie oferuje wszystkie podstawowe funkcje, a moduł magazynowy w zupełności wystarczy nawet do prowadzenia średniej wielkości przedsiębiorstwa.

Co jeszcze oferuje program oprócz wystawiania faktur?

Każda faktura VAT wystawiana w programie będzie zgodna z obowiązującymi przepisami, ponieważ narzędzie jest stale aktualizowane. Użytkownik nie musi więc martwić się o to, że nagła zmiana przepisów zmieni stawki VAT. Program wygeneruje również plik JPK, a obsługa formatu PDF usprawni korzystanie z faktur elektronicznych. Najprostsza wersja programu do prowadzenia magazynu i fakturowania sprawdzi się w przypadku firm, które dopiero zaczynają działalność lub nie zależy im na dostępie dodatkowych narzędzi. Największą zaletą takiego rozwiązania jest niezwykle atrakcyjna cena, która nie przekracza 100 złotych. W tej cenie można korzystać z takich modułów jak kasa, przelewy, raporty sprzedaży i archiwizacja danych. Jeżeli podczas korzystania z programu pojawiłyby się jakieś problemy, można skorzystać z bezpłatnej pomocy technicznej, która szybko zajmie się zgłoszeniem użytkownika. Niezależnie od tego, ile aktualizacji programu zostanie wypuszczonych w ciągu jednego roku, klient nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie aktualizacje do programu udostępniane są całkowicie za darmo. Warto z nich korzystać, aby zawsze mieć dostęp do aktualnych wzorów i stawek podatkowych. Częste aktualizacje zwiększają również bezpieczeństwo aplikacji.

Który pakiet wybrać na początek?

Wybór pomiędzy jednym z trzech wariantów: START, STANDARD i PRO jest wbrew pozorom prosty. Na początek można skorzystać z podstawowej wersji https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-z-magazynem/ lub pomyśleć o zakupie licencji STANDARD, co w zupełności wystarczy do codziennego wystawiania faktur i zarządzania magazynem. Najdroższy pakiet kosztuje 229 złotych, dlatego też nawet, jeżeli firma zdecyduje się na jego zakup, to i tak sporo zaoszczędzi w porównaniu z cenami podobnych narzędzi oferowanych przez innych dostawców. Na początek można jednak nieodpłatnie przetestować wersję próbną, która oferuje wszystkie funkcje i działa przez 31 dni.

Dodaj komentarz