Zdrowie

Na co uważać, walcząc z łysieniem telogenowym?

Nie zawsze nasza skóra głowy pozostaje w dobrej kondycji. Zdarza się i tak, że dotychczasowa fryzura nie wygląda już tak dobrze, a przyczyny takiego stanu należy doszukiwać się w utracie owłosienia. Warto więc dowiedzieć się, co na wypadanie włosów warto zastosować oraz jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry głowy?

Co może powodować łysienie telogenowe?

Czynników, które sprawiają, że zmagamy się z powyższym problemem, jest niezwykle dużo. Wiele osób zastanawia się, co na wypadanie włosów będzie najlepsze oraz czy da się skutecznie powstrzymać łysienie telogenowe? Najważniejsze w tym przypadku jest znalezienie przyczyny aktualnego stanu. Jeżeli wiemy, jaki czynnik powoduje, że tracimy owłosienie, to prawdopodobnie jego eliminacja będzie wystarczająca, aby zażegnać wypadanie włosów.

Warto zwrócić uwagę na aktualną dietę, poziom stresu, przyjmowane leki, stan zdrowia, niedawno przebyte choroby, zatrucia czy nawet niedobory składników odżywczych w organizmie. Wszystko to może mieć tutaj znaczenie.

Ile może trwać łysienie telogenowe?

Utrata owłosienia to poważna sytuacja, dlatego tak wiele osób pyta o to, ile może trwać taka sytuacja, jednak tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto dodać, że niezwykle ważny jest czynnik, który spowodował aktualny stan – czasami przyczynia się on do tego, że cały proces rozpoczyna się znacznie później, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Warto jednak przyjąć, że samo łysienie trwa zazwyczaj od zaledwie trzech miesięcy do nawet połowy roku. Jeżeli natomiast nie przystąpimy do leczenia, to nie zatrzymamy utraty włosów. Przerzedzenia są za to bardzo widoczne i trudne do ukrycia.

Co na wypadanie włosów warto stosować?

W tym przypadku pomagają zarówno domowe sposoby, do których mamy stały dostęp, jak i postęp medycyny i kosmetologii. Warto dodać, że jeżeli połączymy dostępne możliwości, to uzyskamy najlepszy rezultat. Co na wypadanie włosów będzie najlepsze, a często jest już w naszym domu? Przede wszystkim zaleca się stosować olejek rycynowy. Łączyć można go z takimi składnikami jak żółtka, miód czy oliwa z oliwek. To niebanalne zestawienie tworzy domową maskę. Jeżeli jednak niekoniecznie mamy czas na jej aplikację – pamiętajmy o regularnym masażu głowy podczas mycia włosów. W ten sposób pobudzamy krążenie, a łysienie telogenowe mniej doskwiera.

Na rynku dostępne są także kosmetyki, których skład został tak skomponowany, aby pobudzać włosy do wzrostu oraz wzmacniać te, które z różnych powodów są osłabione i łamliwe. Taki zestaw pielęgnacyjny to często szampon, odżywka, a ponadto maska. Regularna aplikacja daje najlepsze rezultaty.

To jednak nie wszystko – dostępne są także inne, specjalistyczne kosmetyki, które pomagają w niwelowaniu problemu związanego z utratą owłosienia, ale też w dokładnym oczyszczeniu skóry głowy – są to m.in. peelingi. Jeżeli jednak to wciąż nie będzie wystarczającym sposobem na zatrzymanie łysienia – warto spróbować wizyty w gabinecie, który wykonuje mezoterapię igłową. Zawsze zostaje również możliwość skorzystania z przeszczepu włosów.

Dodaj komentarz