Biuro

Bezpieczeństwo dokumentów firmowych – szafy metalowe

Wysokiej jakości, dostarczona przez sprawdzonego producenta szafa pancerna na dokumenty jest wyjątkowo przydatna w codziennym zastosowaniu. Podobnie jak inne meble metalowe, ułatwia praktyczne przechowywanie różnego rodzaju pism, ale ma przy tym dodatkowy walor – bezpieczną i solidną konstrukcję. Dowiedz się więcej o zaletach tego rodzaju wyposażenia i sprawdź, gdzie i jak warto je stosować!

Klasy szaf pancernych

Certyfikowana i zgodna z normami szafa pancerna może spełniać wymogi charakterystyczne dla klasy:

 • S1,
 • S2,
 • 0,
 • A.

W modelach z kategorii S1 można przechowywać dokumenty niejawne oznaczone jako tajne. Dla ściśle jawnych są rekomendowane modele oznaczone jako S2 lub 0. Mebel metalowy klasy A służy z kolei do gromadzenia akt osobowych w związku z RODO, ale i urządzeń czy akcesoriów firmowych, które wymagają zwiększonej ochrony przed nieautoryzowanym dostępem lub kradzieżą.

Wysokiej jakości egzemplarze są certyfikowane przez IMP – Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie i spełniają normy wynikające z m.in.

 • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2010 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych,
 • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczenia informacji niejawnych.

Konstrukcje o wzmocnionej ochronie

Certyfikowana, spełniająca oficjalne normy szafa metalowa zawdzięcza swoje właściwości optymalnemu doborowi materiałów i przemyślanemu projektowi. Użycie blachy stalowej w korpusach i drzwiach zwiększa odporność na włamanie, podobnie jak regulowany mechanizm ryglowy. Kluczowe pod względem bezpieczeństwa jest też zastosowanie atestowanego zamka.Ważnym atutem szaf pancernych na dokumenty jest możliwość wyposażenia ich w dodatkowe elementy, m.in.:

 • różne rodzaje zamków (np. elektroniczny),
 • półki,
 • indywidualnie zamykane skrytki.

Dzięki dużej dostępności różnych wymiarów szafa metalowa może być łatwo dobrana do powierzchni i przeznaczenia pomieszczenia. W opisach poszczególnych wariantów znajdują się też informacje dotyczące wagi czy możliwości dodania elementów wyposażenia.

Szafa pancerna na dokumenty – dla kogo?

Wybór wysokiej jakości, certyfikowanej, metalowej szafy pancernej na dokumenty sprawdza się w:

 • urzędach i instytucjach publicznych,
 • placówkach edukacyjnych,
 • przedsiębiorstwach z dowolnego sektora – ze szczególnym uwzględnieniem firm przechowujących niejawną dokumentację czy dane wymagające bardzo wysokiego poziomu ochrony.

Szafa pancerna – najlepsza na dokumenty

W ochronie mienia – w tym dokumentacji czy sprzętu firmowego – bardzo ważna jest kwestia montażu bezpiecznych okien czy drzwi, jak również korzystanie z rozmaitych form zabezpieczenia (np. monitoringu, ochrony fizycznej). Na końcu zawsze liczy się jednak bezpośrednia ochrona przechowywanych dokumentów, dlatego dobra szafa metalowa z antywłamaniowymi zamkami powinna być podstawowym wyposażeniem wielu obiektów. Sprawdź jej możliwości!

Dodaj komentarz