E-commerceFinanse

Wybór systemu płatności – czym się kierować?

Rynek płatności online w Polsce jest bardzo zróżnicowany i mocno rozwinięty. Właściciele sklepów internetowych mają niezwykłe szeroki wybór. Na co zwrócić uwagę wybierając optymalny system płatności spośród ofert operatorów?

Lubiane przez klientów metody płatności online

Przede wszystkim, oferta operatora płatności powinna być zróżnicowana. Klienci doceniają wybór, a każdy ma swoją ulubioną metodę płatności online. Jest ona niemal tak ważna jak jakość asortymentu i ceny oraz warunki dostawy. Rezygnacja z jakichkolwiek dostępnych metod płatności oznacza w praktyce w rezygnację w pewnej grupy klientów. Dlatego użytkownicy powinni mieć do dyspozycji jednocześnie:

  • płatności kartą,
  • szybkie przelewy,
  • płatności telefonem (BLIK),
  • tradycyjne przelewy,
  • portfele elektroniczne,
  • raty online.

Warto również pamiętać, że część konserwatywnych, jeśli chodzi o rozwiązania mobilne użytkowników, wciąż może preferować płatność przy odbiorze.

Obsługa najpopularniejszych banków

Jeśli chodzi o szybkie przelewy, które wciąż pozostają jedną z bardziej popularnych metod płatności, należy przyjrzeć się liście, obsługiwanych przez dostawcę płatności, banków. Im jest ona dłuższa, tym lepiej, a poza tym powinna zawierać wszystkie najpopularniejsze podmioty.

Szybki dostęp do środków

Gotówka jest motorem napędowym każdego biznesu. Wybierając operatora płatności należy wziąć pod uwagę sposób rozliczenia. Większość klientów wybiera dziś błyskawiczne formy płatności, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby środki trafiały na konto e-sklepu jeszcze tego samego dnia, w którym transakcja została dokonana.

Integracje i model White Label

Prowadząc sklep internetowy warto pamiętać o zagadnieniach user experience. Wraz ze spójnością wizualną e-sklepu decydują one o zadowoleniu klienta. Dostawca płatności powinien gwarantować swoim klientom integracje ze wszystkimi popularnymi platformami e-commerce. Z kolei płatności w modelu White Label przyspieszą ścieżkę zakupową, gdyż nie będą konieczne przekierowania na zewnątrz, a jednocześnie zostanie zachowana spójność wizualna.

Dodaj komentarz