Technologia

Jak wybrać naprawdę dobrą ofertę światłowodu? Poznaj najważniejsze kryteria

Internet światłowodowy to zdecydowanie najbardziej pożądana technologia dostępu do sieci. Na szczęście w Polsce jest coraz mniej tzw. białych plam, co oznacza, że sukcesywnie przybywa adresów, pod którymi jest już dostępny światłowód – wystarczy tylko wprowadzić go do budynku, zawrzeć umowę z dostawcą i zacząć korzystać z bardzo szybkiego i niezawodnego Internetu w domu czy w firmie. Wcześniej jednak dowiedz się, jak wybrać naprawdę korzystną ofertę światłowodu, kierując się kilkoma podstawowymi kryteriami.

Internet światłowodowy: dlaczego to najlepsza opcja dla Ciebie?

Internet światłowodowy to obecnie najlepsza technologia dostępu do sieci, której główną zaletą jest to, że mówimy tutaj o Internecie przewodowym, a to gwarantuje doskonałą stabilność i wysoką przepustowość łącza.

Można długo wymieniać korzyści z przyłączenia budynku czy mieszkania do światłowodu. Zalety tej technologii są szczególnie dobrze widoczne w bezpośrednim porównaniu z innymi rozwiązaniami, w tym Internetem mobilnym czy radiowym. Wspomnijmy tutaj tylko o:

  • Bardzo niskiej awaryjności– przerwy w dostępie do Internetu światłowodowego zdarzają się rzadko i są najczęściej spowodowane fizycznym uszkodzeniem światłowodu. W takich przypadkach dostawca szybko interweniuje, aby przywrócić działanie usługi. Jeśli więc zależy Ci na stabilnym i niezawodnym połączeniu internetowym, to światłowód z pewnością spełni Twoje oczekiwania.
  • Odporności na złe warunki atmosferyczne– w przeciwieństwie do chociażby Internetu mobilnego czy radiowego, Internet światłowodowy nie traci na jakości w czasie gorszych warunków pogodowych, jest niewrażliwy na śnieżyce, deszcz czy skrajne temperatury.
  • Stałych parametrach usługi– Internet światłowodowy zachowuje deklarowaną przez dostawcę prędkość niezależnie od liczby osób korzystających z sieci w tym samym czasie. To idealne rozwiązanie dla domów z wieloma urządzeniami wymagającymi stabilnego połączenia z siecią.

Wybieramy korzystną ofertę światłowodu – to koniecznie weź pod uwagę

Jeśli wiesz, że pod Twoim adresem jest już dostępny światłowód, a w dodatku masz możliwość swobodnego wybrania dostawcy usługi internetowej, to nie spiesz się z podjęciem decyzji. Przeanalizuj różne oferty światłowodu, kierując się nie tylko kryterium ceny.

Przede wszystkim radzimy sprawdzić renomę dostawcy. To fakt, że sama technologia światłowodowa jest niezawodna, natomiast potencjalne problemy mogą wystąpić po stronie infrastruktury dostawcy usługi.

Przed podjęciem decyzji przeczytaj opinie innych klientów o firmach, których oferty wstępnie Cię zainteresowały. Upewnij się, że wybrany dostawca szybko reaguje na zgłoszenia serwisowe, oferuje fachową pomoc techniczną i dba o wysoką dostępność swojej usługi.

Następnie przyjrzyj się otrzymanym ofertom pod kątem ich opłacalności. Zwróć uwagę na to, jak szybki Internet gwarantują poszczególni dostawcy w zaproponowanej cenie. Koniecznie upewnij się, że cena będzie niezmienna w całym okresie obowiązywania umowy. Warto również sprawdzić, czy będzie możliwość przejścia na np. szybszą usługę, gdyby w przyszłości zmieniły się Twoje potrzeby.

Poznaj ofertę KaspolNet

KaspolNet to jeden z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w regionie aglomeracji warszawskiej, który oferuje Internet światłowodowy zarówno dla domu, jak i biznesu. Możesz wybierać spośród różnych wariantów prędkości pobierania danych: 300 Mb/s, 600 Mb/s lub nawet 1 Gb/s. Dodatkowo w ofercie dostępne są bardzo atrakcyjne pakiety z telewizją światłowodową czy telefonem.

Z pełną ofertą światłowodu od KaspolNet zapoznasz się na stronie dostawcy pod adresem https://kaspolnet.pl.

Dodaj komentarz