BiuroBiznes

Korzyści wynikające ze współdzielonej powierzchni biurowej

Pierwszą przeszkodą dla każdego nowego przedsiębiorcy, być może nawet największą spośród nich jest po prostu utworzenie powierzchni biurowej. Sama kwota kapitału i czas, który należy zainwestować w to przedsięwzięcie, to z pewnością koszmar dla młodych firm rozpoczynających działalność. Oprócz znalezienia odpowiedniej lokalizacji, która zapewnia dostęp do różnych środków produkcji i dystrybucji, uzyskanie miejsca, które może zapewnić Ci zasoby, które pomogą Ci pozostać w szczytowej fazie rozwoju zawodowego, jest bardzo żmudnym zadaniem.

Rozpoczęcie pracy marzeń

Rzadko zdarza się znaleźć miejsca pracy, które są w pełni wyposażone i umeblowane do użytku, a nawet rzadziej, aby pasowały do standardowych ograniczeń budżetowych związanych z rozpoczęciem działalności. Kolejnym zestawem przestrzeni roboczych dostępnych na rynku są po prostu puste pomieszczenia, które mają być budowane od podstaw. Obie te opcje często utrudniają osiągnięcie początkowego rozmachu start-upów, który stanowi większość ich atrakcyjności.

Nowy wymiar miejsca pracy

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć w odpowiednią powierzchnię biurową dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku, nie mówiąc już o firmach rozpoczynających działalność.  Co więcej, koncepcja “biura” staje się mitem dla dzisiejszych młodych przedsiębiorców, ponieważ są oni bardziej nastawieni na osiąganie celów, a nie środków. Ostatnie trendy wskazują, że ci młodzi profesjonaliści wybierają alternatywę dla tradycyjnych kawiarni, parków i innych miejsc publicznych, które zapewniają darmowe Wi-Fi.  Są to rzeczywiście ciekawe miejsca, które odrywają się od ugruntowanych od dawna norm, są całkiem mądre i bardziej dopasowane do tysiącletniego zapału, ale z pewnością mają wady, jeśli chodzi o długoterminowy potencjał Twojej firmy.

Klasyczne biuro

Biuro to coś więcej niż tylko miejsce pracy; to tożsamość Twojej firmy. Raz uformowane staje się reprezentacją Twoich marzeń i wizji zarówno dla Twoich klientów, jak i pracowników. Wyrazistość i wyrafinowanie biura może dać pracownikom morale i profesjonalną perspektywę, która może zrobić cuda dla ogólnej efektywności Twojej firmy. Klientela często dostaje przywiązana do profesjonalnego uroku firmy i w ten sposób posiadanie biura staje się istotnym aspektem rozwoju Twojej firmy.

Częściej niż nie , posiadanie biura lub miejsca pracy przydzielonego do celu, który sobie wyobrażasz, jest podstawową wskazówką, że oficjalnie rozpocząłeś działalność gospodarczą lub innymi słowy “zrobiłeś to”, w ten sposób przekroczyłeś poprzeczkę w celu pozyskania infrastruktury bazowej i obiektów, które często okazują się żmudne, czasochłonne i kosztowne.

Korzyści płynące ze wspólnych przestrzeni biurowych

Tak, to prawda, że niektóre z dzisiejszych wiodących firm rozpoczęły działalność w garażach, ale gdybyśmy się zastanowili, gdybyśmy mieli środki na skorzystanie z naszych usług, to oczywiście byłby to ich pierwszy wybór niż pozostawanie w garażu zabrudzonym smarem.

Dzielenie się powierzchnią biurową nie jest aż tak trudne, gdy weźmie się pod uwagę koszty utrzymania różnych elementów środowiska pracy, takich jak energia elektryczna, sprzęt komputerowy, meble, a nawet elementy niematerialne, takie jak często pomijana atmosfera w miejscu pracy.

Oprócz umeblowania i elementów powierzchniowych, aby zaimponować klientom, wspólna przestrzeń biurowa daje większe poczucie bezpieczeństwa i zaradności. Od zamkniętych biur i sal prezentacyjnych po boksy i stoły warsztatowe, które są dostępne po cenach dostosowanych do Twoich potrzeb, daje natychmiastowy impuls dla młodej firmy pod względem wydajności i zysków.

Dodaj komentarz