BiuroBiznes

Korzyści wynikające ze współdzielonej powierzchni biurowej

Pierwszą przeszkodą dla każdego nowego przedsiębiorcy, być może nawet największą spośród nich jest po prostu utworzenie powierzchni biurowej. Sama kwota kapitału i czas, który należy zainwestować w to przedsięwzięcie, to z pewnością koszmar dla młodych firm rozpoczynających działalność. Oprócz znalezienia odpowiedniej lokalizacji, która zapewnia dostęp do różnych środków produkcji i dystrybucji, uzyskanie miejsca, które może zapewnić Ci zasoby, które pomogą Ci pozostać w szczytowej fazie rozwoju zawodowego, jest bardzo żmudnym zadaniem.

Rozpoczęcie pracy marzeń

Rzadko zdarza się znaleźć miejsca pracy, które są w pełni wyposażone i umeblowane do użytku, a nawet rzadziej, aby pasowały do standardowych ograniczeń budżetowych związanych z rozpoczęciem działalności. Kolejnym zestawem przestrzeni roboczych dostępnych na rynku są po prostu puste pomieszczenia, które mają być budowane od podstaw. Obie te opcje często utrudniają osiągnięcie początkowego rozmachu start-upów, który stanowi większość ich atrakcyjności.

Nowy wymiar miejsca pracy

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć w odpowiednią powierzchnię biurową dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku, nie mówiąc już o firmach rozpoczynających działalność.  Co więcej, koncepcja “biura” staje się mitem dla dzisiejszych młodych przedsiębiorców, ponieważ są oni bardziej nastawieni na osiąganie celów, a nie środków. Ostatnie trendy wskazują, że ci młodzi profesjonaliści wybierają alternatywę dla tradycyjnych kawiarni, parków i innych miejsc publicznych, które zapewniają darmowe Wi-Fi.  Są to rzeczywiście ciekawe miejsca, które odrywają się od ugruntowanych od dawna norm, są całkiem mądre i bardziej dopasowane do tysiącletniego zapału, ale z pewnością mają wady, jeśli chodzi o długoterminowy potencjał Twojej firmy.

Zobacz również:  Złocone wizytówki firmowe i inne oryginalne sposoby na promocję. Sprawdź nasze pomysły!

Klasyczne biuro

Biuro to coś więcej niż tylko miejsce pracy; to tożsamość Twojej firmy. Raz uformowane staje się reprezentacją Twoich marzeń i wizji zarówno dla Twoich klientów, jak i pracowników. Wyrazistość i wyrafinowanie biura może dać pracownikom morale i profesjonalną perspektywę, która może zrobić cuda dla ogólnej efektywności Twojej firmy. Klientela często dostaje przywiązana do profesjonalnego uroku firmy i w ten sposób posiadanie biura staje się istotnym aspektem rozwoju Twojej firmy.

Częściej niż nie , posiadanie biura lub miejsca pracy przydzielonego do celu, który sobie wyobrażasz, jest podstawową wskazówką, że oficjalnie rozpocząłeś działalność gospodarczą lub innymi słowy “zrobiłeś to”, w ten sposób przekroczyłeś poprzeczkę w celu pozyskania infrastruktury bazowej i obiektów, które często okazują się żmudne, czasochłonne i kosztowne.

Korzyści płynące ze wspólnych przestrzeni biurowych

Tak, to prawda, że niektóre z dzisiejszych wiodących firm rozpoczęły działalność w garażach, ale gdybyśmy się zastanowili, gdybyśmy mieli środki na skorzystanie z naszych usług, to oczywiście byłby to ich pierwszy wybór niż pozostawanie w garażu zabrudzonym smarem.

Zobacz również:  Dlaczego brief jest tak ważny?

Dzielenie się powierzchnią biurową nie jest aż tak trudne, gdy weźmie się pod uwagę koszty utrzymania różnych elementów środowiska pracy, takich jak energia elektryczna, sprzęt komputerowy, meble, a nawet elementy niematerialne, takie jak często pomijana atmosfera w miejscu pracy.

Oprócz umeblowania i elementów powierzchniowych, aby zaimponować klientom, wspólna przestrzeń biurowa daje większe poczucie bezpieczeństwa i zaradności. Od zamkniętych biur i sal prezentacyjnych po boksy i stoły warsztatowe, które są dostępne po cenach dostosowanych do Twoich potrzeb, daje natychmiastowy impuls dla młodej firmy pod względem wydajności i zysków.

Dodaj komentarz