BiznesPraca

8 sposobów na zwiększenie produktywności w miejscu pracy

Między współpracownikami socjalizującymi się i nieefektywnymi formami komunikacji, przeciętne miejsce pracy traci niezliczoną ilość cennych godzin pracy w każdym tygodniu. Firmy mogą odnotowywać rekordowe zyski w dzisiejszej gospodarce, ale zaangażowanie w miejscu pracy jest nadal powszechnym problemem. Pracownicy często czują się zbyt zestresowani, przepracowani i źle opłacani, aby poradzić sobie ze wszystkim, co prowadzi do problemów z ogólną wydajnością firmy.

Na szczęście istnieją dość proste sposoby zwiększenia ogólnej wydajności pracowników, nawet jeśli firmy nie mogą sobie pozwolić na rozdawanie podwyżek jako zachęt. Oto osiem najskuteczniejszych metod do wdrożenia we własnym miejscu pracy. Jeśli są właściwie stosowane, techniki te powinny pomóc zwiększyć produktywność i w rezultacie doprowadzić do stworzenia szczęśliwszego i zdrowszego środowiska pracy.

Znajdź sposoby, aby komunikacja była prostsza

Szacuje się, że przeciętny pracownik biurowy spędza co najmniej trzynaście godzin tygodniowo na sortowaniu i odpowiadaniu na e-maile. Ile z tych e-maili jest naprawdę potrzebnych? Spróbuj przełączyć się na inne metody komunikacji, które są bardziej efektywne czasowo. Istnieją platformy cyfrowe, które mogą odciążyć komunikację i pozostawić zapisy ważnych zadań i rozmów. Firmy mogą również wdrożyć więcej spotkań, które mogą być prowadzone szybko i które negują potrzebę niekończących się sieci e-mail.

Ponownie oszacuj, jak zadania są delegowane do biura

Jeśli pracownicy nie radzą sobie ze sobą dobrze, wydajność może stać się prawdziwym hitem. Mikroorganizowanie może powodować, że pracownicy czują się zbytnio kontrolowani. Z drugiej strony, menedżerowie często mają trudności z pociągnięciem pracowników do odpowiedzialności, jeśli chodzi o realizację przydzielonych im zadań. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie style zarządzania są stosowane w całej firmie i w razie potrzeby dokonaj zmian. Pomoże to pracownikom poczuć się szczęśliwiej w ich miejscu pracy i zapewni, że praca jest wykonywana w uporządkowany sposób.

Eliminacja zbędnych zakłóceń

Każdego dnia dziesiątki rzeczy odciągają uwagę pracowników od ich ważnych zadań. Telefony komórkowe, spotkania, poczta elektroniczna, media społecznościowe, plotki, a nawet przerwy na przekąski mogą poważnie zakłócić przepływ pracy w biurze. Mimo, że niemożliwe jest usunięcie każdego rozproszenia uwagi z otoczenia, znajdź sposób na zminimalizowanie zabójców wydajności. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych i rozmów osobistych, podczas gdy ludzie są przy swoich biurkach i przejście do otwartej przestrzeni, gdzie każdy może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania.

Upewnij się, że wszystkie funkcje sprzętu biurowego działają prawidłowo

Nie tylko wiecznie zacinanie się drukarki irytuje pracowników i powoduje wiele dokuczliwości, ale może również spowodować, że proste zadania trwają dłużej niż powinny. Przeprowadzić dokładną kontrolę biura, aby upewnić się, że wszystko działa sprawnie. Wszystkie maszyny, w tym automaty do przygotowywania przekąsek i zmywarki do naczyń, powinny pracować bez zakłóceń. Zapewnij wszystkim pracownikom dostęp do potrzebnych materiałów, od zszywaczy po komputery. Celem jest, aby codzienny harmonogram pracy był jak najłatwiejszy do wykonania bez frustrujących komplikacji.

Uzyskaj certyfikat ISO 9001

Co to jest, pytasz? ISO9001 jest systemem zarządzania jakością stosowanym przez firmy na całym świecie. Może on pomóc w utrzymaniu wysokiego standardu w Państwa firmie, co z kolei pomaga w doskonaleniu procesów w miejscu pracy i jakości produktów. Norma ISO9001 oceni sposób zarządzania firmą i pomoże Ci określić, gdzie można wprowadzić usprawnienia. Zmiany te mogą zwiększyć morale pracowników i satysfakcję z pracy, jak również poprawić ogólne wyniki Twojej firmy. Przeczytaj o tym, jak uzyskać certyfikat ISO 9001 już dziś, aby Twoja firma mogła zacząć doświadczać lepszej wydajności.

Kultywowanie atmosfery dobrego samopoczucia i zdrowia

Im bardziej pracownik czuje, że jego firma dba o ogólne samopoczucie, tym bardziej prawdopodobne jest, że pozostanie zaangażowany w swoją pracę. Zbyt napięci pracownicy mają tendencję do wypalania się, a ich niezadowolenie mogą rozprzestrzeniać na inne zakątki biura. Dlatego też coraz więcej firm koncentruje się na wspieraniu finansowego i psychicznego samopoczucia swoich pracowników. Dni zdrowia psychicznego i doradcy mogą pomóc złagodzić psychologiczne zmagania pracowników i promować zdrowy styl życia. Otwarte rozmowy na temat problemów finansowych mogą uniemożliwić pracownikom wpływanie ich problemów finansowych na wydajność pracy.

Dodatkowo, firmy powinny zachęcać do przyjaźni i silnej komunikacji interpersonalnej w miejscu pracy. Badania wykazały, że współpracownicy są bardziej zadowoleni ze swojej pracy, gdy mają najlepszego przyjaciela w biurze, więc ułatwia to zdrowe relacje i rozmowy.

Daj pracownikom elastyczność w godzinach i w miejscu pracy

Zwiększona liczba miejsc pracy oferują elastyczne warunki pracy. Ludzie cieszą się możliwością pracy w domu w niektórych przypadkach, a zwiększona elastyczność, jeśli chodzi o planowanie godzin pracy w biurze z pewnością może sprawić, że pracownicy czują się bardziej szczęśliwi. Na szczęście wydaje się, że umożliwienie pracownikom pracy zdalnej może faktycznie przynieść korzyści dla wydajności firmy. Ludzie, którzy pracują poza biurem co najmniej trzy lub cztery dni w tygodniu mają tendencję do doświadczenia optymalnego poziomu zaangażowania, ponieważ czują, że mogą lepiej zrównoważyć swoją pracę i życie osobiste.

Przyznawaj nagrody niepieniężne tym, którzy na nie zasługują

To, że firma nie może sobie pozwolić na rozdawanie podwyżek, nie oznacza, że nie może nagradzać pracowników, którzy są wysoce produktywni i niezawodni. Badania wykazały, że wydłużenie czasu PTO i wakacji może zwiększyć produktywność. Jeśli ktoś ostatnio szczególnie ciężko pracował, daj mu dodatkowy dzień lub dwa wolne w nagrodę. Zachęcaj ich, aby rzeczywiście wykorzystać swoje dni urlopowe na podróże bez stresu i aby odmłodzić ich kulturę pracy.

Podsumowanie

Zwiększenie wydajności w miejscu pracy nie musi być kwestią pieniędzy. Zapewniając pracownikom elastyczność, sprzęt roboczy, wsparcie oraz odpowiednie techniki zarządzania i komunikacji, każda firma może promować zdrowe środowisko pracy z doskonałymi wynikami.