Migracja może brzmieć jak straszne przedsięwzięcie, i nie bez powodu. Migracja będzie obejmować wszystkie pliki z Twojej strony internetowej i wszystkie cenne informacje, które zgromadziłeś w dłuższym okresie czasu. Twój zestaw obaw może obejmować: czy przejście będzie długim i/lub stresującym doświadczeniem? Czy migracja wpłynie na wydajność witryny? Czy zobowiązania serwisowe i doświadczenie użytkownika witryny zmienią się znacząco po migracji?
Odpowiedzi, których udzielamy w tym poście mają na celu uzyskanie pozytywnego charakteru. Migracja może być jedną z najlepszych możliwych opcji zachowania funkcjonalności Twojej strony internetowej w dłuższej perspektywie czasowej – chodzi głównie o to, aby wiedzieć, co pociąga za sobą proces migracji, wybrać bezpieczną domenę internetową i wykonać wszystkie niezbędne działania związane z planowaniem.
Migracja strony internetowej: Oczekiwane zmiany i wyzwania
Po pierwsze, “migracja” nie jest ani ogólnym określeniem dla ogromnych zmian rozwojowych, ani czymś, co można zepchnąć na dalszy plan jako niewielka ogólna zmiana w Twojej witrynie. Dane szczegółowe migracji mogą obejmować następujące elementy: zmiana nazwy domeny lub serwera, zmiana adresu URL strony z http:// na https://, przejście na stronę bardziej przyjazną dla urządzeń przenośnych, kompletny system zarządzania treścią (CMS), konsolidacja więcej niż jednej strony internetowej w wyniku przejęcia lub fuzji, lub całościowa przemiana nazwy firmy.
Jest wiele przypadków, dlaczego migracja musi nastąpić wcześniej czy później. Może to być nadążanie za wyzwaniami, takimi jak potrzeba aktualizacji w świetle fuzji; potrzeba zmiany nazwy domeny internetowej, aby była bardziej przyjazna dla SEO; potrzeba poprawy atrakcyjności UX; lub potrzeba zmiany CMS strony w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jakie zmiany pociągają za sobą, ważne jest, aby zachować powód migracji w kontekście: każde z tych wyzwań jest wyjątkowe dla Twojej strony internetowej, migracja powinna współdziałać z rozwiązywaniem Twoich ogólnych problemów.
Cztery najlepsze wskazówki, aby zapewnić płynną migrację Twojej strony internetowej.
Jaką najlepszą radę możemy Ci udzielić, gdy nadejdzie czas na migrację wszystkich Twoich plików? Oto nasze cztery najważniejsze wskazówki.
– Trzymaj się biznes planu. Decyzja o migracji strony internetowej powinna być organicznym wynikiem ogólnych planów firmy w zakresie zysku i wzrostu. Zauważ, że kadra kierownicza, pracownicy i programiści są po tej samej stronie, w odniesieniu do tego, co te zmiany będą oznaczać. Ustal priorytety najważniejszych zmian i śledzić, jak są one podejmowane, nie chcesz przytłaczać wszystkich powracających gości zalewem zmian.
– Prawidłowo zarządzaj linkami przychodzącymi. Innym ważnym elementem do zapamiętania jest sieć z innymi stronami, i jak łatwo będzie powiązać je z Twoją stroną. Nie chciałbyś również powodować dezorientację gości, powodując dezorientację prowadzącą do strony z błędem 404. Zaleca się, abyś prowadził inwentaryzację i przeprowadzał analizę połączeń przychodzących, w celu zachowania wszystkich tych cennych połączeń w przypadku dużego ruchu.
– Przekierowania 301. Mówiąc o przerażającej stronie 404, jednym z rozwiązań, które możesz zastosować jest nadzorowanie tworzenia przekierowań 301 już od momentu rozpoczęcia migracji. Zacznij od przekierowania gości na nową stronę i zapobiegnij dużemu spadkowi ruchu.
– Nie przeprowadzaj żadnych szybkich, drastycznych zmian w treści Twojej strony internetowej. Wreszcie, co nie mniej ważne, nie ulegaj pokusie wykorzystania migracji jako precedensu, aby przeprowadzić większy remont witryny, niż jest to naprawdę potrzebne. Podejmuj przemyślane decyzje, aby zmienić podejście SEO, takie jak słowa kluczowe, opisy meta i tym podobne. Innymi słowy, spróbuj zachować w pierwszej kolejności te wszystkie rzeczy, które pomagają Twojej stronie internetowej dobrze działać.
Mamy nadzieję, że nasze pomoce naukowe okazały się bardzo użyteczne i życzymy powodzenia w Państwa wielkim ruchu!