Biznes

Jak zadbać o dobre oświetlenie imprezy?

Jak stworzyć odpowiedni klimat na organizowanej imprezie? Światło odgrywa w tym przypadku niebagatelną rolę – tworzy nastrój, podkreśla najważniejsze rzeczy, akcentuje emocje. Nie jest łatwo przygotować taką oprawę, dlatego zamiast robić to samodzielnie, lepiej zdać się na pomoc doświadczonych specjalistów.

Jak powinna być oświetlona impreza?

Projektując oświetlenie należy wziąć pod uwagę natężenie i rozproszenie światła, kąt padania promieni, poziom nasycenia oraz kolory lamp, następnie znaleźć najlepsze miejsca dla ustawienia reflektorów, tak by końcowy efekt spełniał pierwotne założenia. Przygotowanie takiego projektu warto zlecić firmie zewnętrznej, jak BVS Show Lighting, która specjalizuje się w organizowaniu opraw świetlnych i dysponuje w tym celu odpowiednim sprzętem.

Tworzenie projektu zaczyna się od wyznaczenia miejsca. Inne światło będzie potrzebne w plenerze, a inne w zamkniętej sali, do tego patrzy się jeszcze na detale architektoniczne, aranżację wnętrz, kolory, porę dnia. Kolejny etap to dostosowanie rodzaju oświetlenia do charakteru imprezy. Na wieczorne, kameralne przyjęcie wystarczy nastrojowe, przytłumione światło wprowadzające uczestników zabawy w dobry nastrój, ale na dużych eventach promocyjnych czy wydarzeniach firmowych wskazane jest światło mocniejsze, które wyeksponuje na przykład reklamowany produkt albo skieruje uwagę na osobę przemawiającą na scenie.

Rodzaj światła może też zmieniać się podczas imprezy, współgrając z muzyką – na weselnym przyjęciu będzie jasno i kolorowo, gdy grane są energiczne utwory, ale do wolnych piosenek lepsze będzie światło bardziej nastrojowe. Jest też możliwość zorganizowania efektownych pokazów laserowych i przedstawień multimedialnych. BVS Show Lighting ma duże doświadczenie w przygotowywaniu tego typu atrakcji, zapewnia właściwy sprzęt oraz fachowców, którzy zajmą się obsługą urządzeń w trakcie trwania imprezy.

 

Usługi w pakiecie

Firma zapewnia kompleksową usługę, czyli nie tylko projekt oświetlenia na imprezę, ale też jego rozstawienie i demontaż, dostarczenie niezbędnego okablowania i wykonanie instalacji zgodnie z normami PPOŻ. Polecanym rozwiązaniem jest korzystanie z pełnego pakietu usług – obejmuje on wykonanie oświetlenia, przygotowanie nagłośnienia oraz budowę tymczasowej sceny.

Dodaj komentarz