Styl życia

Trening EMS to więcej niż fitness

Co można zrobić w 20 minut? Wziąć orzeźwiający prysznic, odprężającą kąpiel? Niektórzy szczęściarze dostaną się do pracy, ktoś wypije kawę w ulubionej kawiarni, będzie miał czas na nakręcenie filmu na portalach społecznościowych lub pójdzie do sklepu. A co, jeśli powiemy, że treningi EMS trwają tylko 20 minut! W tym czasie każdy będzie miał czas na wypracowanie 90% mięśni ciała! Trening EMS istnieje na rynku branży fitness od kilku lat, ale jeszcze nie wszyscy się z nim zapoznali. Wokół cudownych impulsów krąży wiele pytań i mitów.

Trening EMS – na czym polega?

Elektrycznie stymulowany trening EMS wpływa na oddychanie i tętno, przyspieszając te wskaźniki. Nawet bardzo proste ćwiczenia są dość trudne do wykonania ze względu na oddziaływanie elektrod na mięśnie.

Trening EMS zwykle obejmuje następujące kroki:

  • Rozgrzewka przed głównym treningiem.
  • Ćwiczenia EMS.
  • Regeneracja i odpoczynek po intensywnym treningu.

Osoba przed przystąpieniem do treningu zakłada specjalną odzież, do której podłączone są przewody elektryczne. Przenoszą impuls elektryczny. Zaczyna wykonywać ćwiczenia, które już zna. Są to regularne przysiady, wypady, różne pompki itp. Trener uważnie monitoruje wysyłane impulsy, ich moc. Ponadto regulacja siły impulsów następuje dla każdej części ciała z osobna.

Teraz trening EMS stał się dostępny dla zwykłych, zdrowych ludzi. Wiele klubów sportowych i sal gimnastycznych wyposażonych jest w symulatory właśnie do takich zajęć. W rezultacie osoba wykonuje ćwiczenia cardio ze zwiększoną stymulacją mięśni. Poprzez trening sportowiec ma możliwość lepszego i intensywniejszego napinania mięśni. Praca z konieczności będzie dotyczyć tkanek znajdujących się głęboko w ciele.

Trening EMS – dla kogo jest przeznaczony?

Na treningi EMS przychodzą różne kategorie osób:

  • Pracownicy biurowi – szybko się rozgrzewają, wzmacniają mięśnie pleców po długich pozycjach siedzących przy biurku. Treningi EMS przyspieszają metabolizm i uruchamiają procesy drenażu limfatycznego, nie zajmują dużo czasu i dobrze wpasowują się w przerwę obiadową.
  • Młode mamy – szybko nabierają formy po porodzie, nie poświęcając dużo czasu na trening. Ponadto technologie EMS nie są przeciwwskazane podczas karmienia piersią.
  • Emeryci, którzy potrzebują ruchu, ale nie wytrzymują obciążenia na siłowni. Nawet prosty masaż drenażu limfatycznego bez obciążenia wpłynie korzystnie na wszystkie mięśnie i poprawi kondycję całego organizmu.
  • Osoby z urazami i problemami zdrowotnymi. Dzięki technologiom EMS trening odbywa się bez obciążania stawów i kręgosłupa.

Trening EMS jest dla osób aktywnych fizycznie, które podążają za nowoczesnymi trendami i doceniają każdą minutę swojego cennego czasu, indywidualne podejście i jakość otrzymywanych usług.Trener poświęca całą uwagę ich ciału, dostosowuje program treningowy uwzględniając cele i dane startowe.

Korzyści z treningu EMS

Trening EMS jest bardzo korzystny dla organizmu, gdyż zwiększa efektywność wykonywania najprostszych ćwiczeń. Jeśli po prostu ćwiczysz na symulatorach lub bez podłączania elektrod, wtedy wydajność będzie o 30-40% niższa. Sygnał elektryczny, jaki daje urządzenie, wpływa na pobudzenie włókien mięśniowych, pozwalając im na intensywniejsze kurczenie się. Warto wziąć pod uwagę fakt, że w zwykłym fitnessie organizm stara się oszczędzać energię: niezależnie od woli człowieka włącza mechanizmy obronne. Mechanizmy te nie pozwalają na jednoczesne kurczenie się mięśni.

Kiedy następuje stymulacja elektrodami, organizm nie włącza systemu obronnego i nie oszczędza energii. Wszystkie mięśnie zyskują na sile, nawet te, które normalnie nie działają podczas ćwiczeń fitness.Takie manipulacje pozwalają równomiernie trenować całe ciało, aby wszystkie mięśnie działały. Dzięki temu powstaje piękna rzeźba, budowana jest muskularna rama całego ciała, a nie tylko jego poszczególnych części.

Warto wziąć pod uwagę, że trening EMS można wykorzystać do odchudzania. Elektrostymulacja skutecznie wpływa na przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto komórki i tkanki zaczynają się szybciej regenerować. Technika jest aktywnie wykorzystywana przez sportowców trenujących zawodowo. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, nie zapominaj, że musisz zmienić dietę. Kontroluj spożycie kalorii, włącz mięso, warzywa, owoce morza, do codziennego śniadania, obiadu i kolacji.

Dodaj komentarz