Styl życia

Wesele pod namiotem – czy to opłacalne?

Okres wiosenno-letni to istne żniwo dla firm organizujących wesela pod namiotem i jednocześnie jeden z najczęściej wybieranych okresów do organizacji tego typu eventów. Coraz częściej młodzi ludzie chcąc mieć niesamowitą pamiątkę na całe życie ale i również zrobić wrażenie na gościach weselnych organizują przyjęcie weselne właśnie pod namiotem. Nikogo już nie dziwi w praktyce organizacja wesela w plenerze zwłaszcza jeśli jest to zorganizowane pod namiotem. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad kosztami takie przedsięwzięcia oraz ocenić jego opłacalność.

W jaki sposób zorganizować wesele w ogrodzie?

Organizacja wesela w ogrodzie teoretycznie nie różni się od tej organizowanej na zamkniętej sali weselnej. Należy pamiętać o tak istotnych kwestiach jak catering, miejsce dla DJ-a lub zespołu grającego, stoły i miejsca dla gości, strefę wyciszenia np. hamaki lub ławki na zewnątrz miejsca zabaw czy też o samo miejsce gdzie odbywają się zabawy weselne oraz tańce. Choć w teorii organizacja wesela w ogrodzie wydaje się być taka sama jak na zamkniętej sali różnica polega na tym, iż jest to organizowane na świeżym powietrzu.

W tej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o wzmocnienie podłoża w ten sposób by zamontowany parkiet nie zapadał się pod ciężarem osób na nim stojących czy też stojącego sprzętu muzycznego. Co więcej należy zadbać o bezpieczeństwo gości chociażby poprzez wzmocnienie konstrukcji samego namiotu przed niespodziewanymi warunkami atmosferycznymi. Warto również pamiętać, aby wypożyczać namiot od sprawdzonej firmy, jedną z nich jest RENT A TENT.

Jakie są koszty organizacji wesela pod namiotem?

Chcąc zorganizować wesele pod namiotem należy pamiętać o kosztach, które są kluczowe by wesele było udane i by wszyscy goście czuli się swobodnie. Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo samego miejsca organizując wzmocniony namiot, dzięki któremu żadne warunki atmosferyczne nie zakłócą atmosfery wesela. Dodatkowo należy zadbać o miejsce na ustawienie stolików z posiłkami oraz napojami a także miejsca na krzesła dla wszystkich gości. Ponadto kluczowa będzie organizacja miejsca dla ekipy muzycznej czy też DJ-a.

Do inny kosztów zaliczają się zapewne organizacji ekipy cateringowej, która będzie dbała o przygotowywanie gorących posiłków w trakcie trwania imprezy. Równie istotne będzie zorganizowanie wynajmu toalet dla gości czy też samego terenu pod ustawienie namiotu (jedynie konieczne w przypadku gdy wesele nie jest organizowane we własnym ogrodzie). Pomyśleć również należy o zorganizowaniu tzw. strefy chillout’u tj. miejsca wyciszenia się od gwaru i muzyki np. ławek czy też miejsc siedzących do odpoczynku.

Wesele pod namiotem – wady i zalety?

Wesele pod namiotem choć wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla każdego niesie ze sobą szereg pozytywnych jak i negatywnych aspektów. Do zalet organizacji wesela w ogrodzie z pewnością można zaliczyć:

  • praktycznie nieograniczona przestrzeń – zwykle wesela w plenerze organizowane są w miejscach gdzie jest dużo wolnej przestrzeni co jest ważne np. dla zabaw dzieci podczas imprezy;
  • dowolność w wyborze dekoracji – namiot jako białą, jasną przestrzeń można dowolnie dekorować i przyozdabiać co jedynie pobudza kreatywność;
  • możliwość stworzenia idealnych warunków poprzez bliskość natury – dzięki temu można idealnie wkomponować wesele w otaczającą je przyrodę;
  • porównywalne, a niekiedy niższe koszty organizacji wesela w ogrodzie w stosunku do wesela na zamkniętej sali – takie wesele pod względem cenowym może wynieść nieco mniej lub podobnie co wesele na zamkniętej sali.

Jednak takie wesele niesie ze sobą również pewne niedogodności. Zaliczają się do nich chociażby obecność owadów jak komary czy muszki, które nie są szczególnie mile widziane przez gości weselnych. To z kolei wiąże się z brakiem zaplecza sanitarnego w jednym miejscu – toalety mogą być umieszczone poza ogrodem weselnym co podczas burzy letniej może stanowić problem. Innym problemem może okazać się problem z nagłośnieniem, gdyż DJ-e jak i kapele weselne używają sprzętu weselnego pasującego jedynie do zamkniętych przestrzeni. W przypadku otwartej przestrzeni takie nagłośnienie może nie być wystarczające i sprawiać dodatkowe problemy.

Zobacz także: https://www.arcymistrz.pl/styl-zycia/czy-warto-zorganizowac-wesele-pod-namiotem

Dodaj komentarz