Zakupy

Idealnie dopasowana biżuteria ślubna

Ślub jest niewątpliwie jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, zwłaszcza kobiety mają do tegoż dnia niezwykle sentymentalny stosunek. Przygotowania do ślubu i wesela trwają w przypadku coraz większej ilości par, nawet kilka lat. To niezwykle długo, jednak ten czas jest jednoznacznym wskaźnikiem, iż przygotowania do ślubu wymagają szczególnej uwagi oraz zaangażowania.

Na ślub oraz wesele składa się bardzo wiele elementów i aby wypadły one rewelacyjnie, należy włożyć sporo pracy w ich przygotowania. Dla niektórych osób jest to trudny czas. Zwłaszcza panny młode narzekają na stres związany z samymi przygotowaniami oraz natłokiem pracy. Jednak zawsze jest to czas szczególny i można go doskonale wykorzystać, aby dzień ten był wyjątkowy i pamiętny. Jednym z najważniejszych zadań panny młodej jest wybór sukni ślubnej oraz wszystkich dodatków, takich jak bukiet, biżuteria, fryzura.

Ostatnio ogromną uwagę przykuwa biżuteria panny młodej. Jest to ważny element stylizacji, dlatego warto o zwrócić na niego więcej uwagi. Biżuteria ślubna to szereg wyborów i dopasowań. Po pierwsze – co powinno składać się na komplet biżuterii ślubnej?

Obecnie odchodzi się od dawniej panujących wskazań, aby nie łączyć na przykład dużych kolczyków z naszyjnikiem i bransoletką, aby nie powodować przepychu. Najczęściej panny młode decydują się na cały komplet biżuterii, składający się z kolczyków, naszyjnika, bransoletki oraz pierścionków. Zróżnicowana jest z kolei ich wielkość oraz stopień zdobień. Zależy to w największym stopniu od gustu panny młodej, jednak w wyborze biżuterii ślubnej należy się kierować wyglądem sukni ślubnej. Im bardziej suknia ślubna jest ozdobiona na przykład cyrkoniami, kryształkami, elementami błyszczącymi i brokatowymi, tym skromniejsza powinna być biżuteria, aby nie powodować zbytniego przepychu.

W przypadku sukni z dużą ilością ozdób, które błyszczą, warto postawić na bardzo subtelną biżuterię. Dobrym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z naszyjnika na rzecz troszkę większych kolczyków, dla wprowadzenia równowagi. Jeśli zaś chodzi i kolczyki to zawsze dobrym rozwiązaniem będzie założenie większych, niezależnie od fryzury.

Większe kolczyki wywierają znacznie większe wrażenie, zwłaszcza na gościach weselnych, a dodatkowo poprawią proporcje twarzy, wpływając korzystnie na jej kształt i wygląd. Jeśli suknia ślubna ma głęboko wycięty dekolt, wówczas warto pokusić się o dłuższy i większy naszyjnik, wybierając przy tym mniejsze kolczyki. Ważne, aby biżuteria była zgodna z gustem panny młodej.

Źródło: https://www.podepnij.pl/zakupy/5-wskazowek-dotyczacych-zakupu-bizuterii-slubnej

Dodaj komentarz