Zakupy

Trudny wybór odkurzacza domowego

jaki odkurzacz wybrać

Zadbane i czyste mieszkanie czy dom to marzenie większości ludzi, pragnących wypoczywać w świeżej  i uporządkowanej przestrzeni mieszkalnej. Częste sprzątanie zapobiega gromadzeniu się kurzu i wszelkich nieczystości, ale przecież nie każdy lubi spędzać czas na codziennym zmaganiu się z wyjątkowo znienawidzoną czynnością, jaką jest odkurzanie. Jednak zaopatrując się w odpowiedni rodzaj sprzętu do czyszczenia powierzchni gładkich i dywanowych, nielubiane dotąd zajęcie odkurzania nie musi już spędzać już snu z powiek domowników.

Odkurzacz do zadań specjalnych

Aby cieszyć się idealnie czystymi podłogami, warto posiadać odkurzacz, który szybko i sprawnie poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami podłogi, zarówno tej gładkiej, jak i dywanowej. Duże, nieporęczne odkurzacze z ciągnącym się po całym domu kablem, to mało przyjazny człowiekowi sprzęt. Dlatego, aby domownicy nie uciekali przed sprzątaniem, warto wybrać taki, który nie tylko będzie praktyczny i funkcjonalny, ale także jego modny design przyciągnie uwagę, zachęcając do sprzątania.

Bardzo ciekawe i skuteczne w działaniu są odkurzacze bezprzewodowe, które dzięki ładowanym akumulatorom mogą pracować przez dłuższy czas bez użycia jakiegokolwiek kabla. Poręczne, lekkie i znacznie ciszej pracujące, pozwalają na dokładne wysprzątanie mieszkania bez konieczności nieustannego przełączania do gniazdka ciągnącego się i plączącego kabla.

Odkurzacze bezprzewodowe są niezwykle praktyczne bowiem zajmują niewiele przestrzeni, a ich atrakcyjny wygląd pozwala trzymać je nawet w widocznym miejscu. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe wyposażone są dodatkowo w funkcję mopa, dzięki czemu można jednocześnie odkurzać i myć sprzątaną powierzchnię. Takie modele świetnie sprawdzają się w domach, gdzie mieszkają małe dzieci, które często pozostawiają podłogi pokryte okruszkami i śladami swoich zabaw.

Szybkie odkurzanie staje się wręcz koniecznością przy małych pociechach, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkich higienicznych i zdrowotnych dla maluchów. Także miłośnicy futrzastych czworonogów powinni zaopatrzyć się w takie bezprzewodowe odkurzacze, bo ich podłogi bardzo często usiane są sierścią i piachem, które trzeba niekiedy odkurzać nawet kilka razy dziennie.

iRobot dla zapracowanych

Współcześni ludzie żyją szybko i dynamicznie, poświęcając się bez reszty wypełnianiu obowiązków zawodowych i domowych. Zapracowani i zabiegani zupełnie nie znajdują już czasu na czasochłonne sprzątanie i odkurzanie podłóg. Dla takich osób odkurzacze samojezdne są wręcz idealnym rozwiązaniem, bo jak żadne inne nie wymagają rąk ludzkich do swojego działania. Wystarczy zaprogramować takiego iRobota, by cieszyć się z doskonale z odkurzonych podłóg, a czas, jaki poświeciłoby się na wykonanie tej czynności można spożytkować w znacznie przyjemniejszej postaci, choćby na relaksie z ulubioną filiżanką kawy i lekturą w ręku. Podczas odpoczynku domowników, odkurzacz samojezdny skutecznie wyczyści wszelakie podłogi, a jego użytkownicy mogą rozkoszować się widokiem czystych i pięknych podłóg.

Odkurzacz dla wymagających

Każda osoba zmagająca się z alergią, wie, jak czysty i pozbawiony kurzu i zanieczyszczeń powinien być jego dom. Dla takich ludzi, właściwy odkurzacz, który zaopatrzony będzie w najwyższej jakości filtr Hepa lub wodny pomoże pozbyć się szkodliwych dla zdrowia roztoczy, wirusów i grzybów. W domu, w którym przebywa alergik, czynność odkurzania to prawdziwe wyzwanie bowiem uwalniają się wtedy pyły i szkodliwy dla zdrowia kurz, które mogą wywoływać ataki astmy czy duszności. Dlatego odkurzacz wodny lub ten posiadający wysokiej jakości filtr Hepa, tak skutecznie działają, pozwalając alergikom bezpiecznie przebywać nawet podczas sprzątania ich przestrzeni domowej.

Wybór właściwego rodzaju odkurzacza to niemałe wyzwanie dla domowników. Od efektów jego działania będzie zależał wygląd i higiena gniazdka domowego, toteż warto zadbać o to, by jak najlepiej służył swoim użytkownikom. W zależności od prowadzonego stylu życia i dysponowania czasem wolnym, można wybrać odkurzacz pionowy bezprzewodowy, samojezdny lub też bezpieczny dla dzieci i osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie z wodnym filtrem.

Dodaj komentarz