Zakupy

Kapsułki doprania – skuteczność, stosowanie

kapsułki do prania

Detergenty do prania mogą mieć formę proszku, płynu lub kapsułek. Dlaczego warto spróbować tych ostatnich i jak wykonać pranie z ich użyciem, aby okazały się jak najbardziej skuteczne?

Sposób użycia kapsułek do prania

W przeciwieństwie do proszku i płynu do prania, kapsułki umieszcza się w bębnie pralki a w nie w szufladce. Produkt należy włożyć do pralki jeszcze przed umieszczeniem w niej ubrań, ponieważ musi znajdować się na samym dnie bębna. Jednak kapsułka piorąca wystarczy na upranie około 5 kg średnio zabrudzonej odzieży.

Po włożeniu ubrań i zamknięciu bębna można podobnie jak w przypadku prania z użyciem proszku nalać do pojemnika w szufladce płyn do płukania, ewentualnie chroniący pralkę, środek zmiękczający wodę. Włączenie pralki oraz zalanie kapsułki wodą spowoduje rozpuszczenia jej warstwy zewnętrznej i wypłynięcie płynu piorącego. Kapsułki rozpuszczają się w wodzie o temperaturze od 30 do 90°C, czyli na każdym programie pralki. Niemożliwe jest ich rozpuszczenie w zimnej wodzie. Im wyższa temperatura wody w połączeniu z detergentem tego typu, tym lepszy efekt.

Niektóre rodzaje kapsułek posiadają właściwości zmiękczające, więc w ich przypadku nie jest konieczne stosowanie dodatkowych dodatków w postaci płynu zmiękczającego czy też środków zapachowych.

Kapsułki do prania – dlaczego warto?

Kapsułki podobnie, jak i inne środki piorące mają swoich zwolenników. Wśród ich niepodważalnych zalet można wymienić łatwość użycia.  Nie jest wymagane odmierzanie odpowiedniej ilości detergentu. Średniej wielkości pranie, wymaga zwykle użycia jednej kapsułki. W celu uzyskania właściwego efektu konieczny jest jeszcze wybór właściwego programu piorącego.

Kolejną zaletą kapsułek jest ich konsystencja. Nawet wskutek ustawienia niższej temperatury, np. 30°C oraz krótkiego czasu prania płyn zawarty w kapsułkach ulegnie rozpuszczeniu, a tym samym nie zostawi śladów na pranych ubraniach, co bardzo często zdarza się w przypadku proszku do prania. Dzięki swej płynnej postaci i szybkiemu rozpuszczeniu proces prania właściwego, czyli kontakt ubrań z detergentem trwa dłużej, co wpływa pozytywnie na efekt końcowy.

Patrząc pod kątem skuteczności, kapsułki oceniane są o wiele lepiej niż proszek do prania. Być może ma to związek z proporcjonalną ilością składnika zawartego w każdej z nich do ilości mieszczącego się w bębnie prania. Nie bez znaczenia są także zawarte w tych produktach enzymy piorące. Ich odpowiednie proporcje sprawiają, że kapsułki mogą usunąć nawet trudne zabrudzenia. Z kolei zawarte w kapsułkach aktywatory nadają praniu, żywe kolory, świeży zapach i miękkość.

Warto przeczytać więcej o kapsułkach do prania tutaj: https://wmieszkaniu.pl/kapsulki-do-prania-korzystne-rozwiazanie-czy-zwykle-wygodnictwo-art923.html

Dodaj komentarz