Biznes

Regały metalowe do magazynów – jaką markę wybrać?

Magazyn to szczególna przestrzeń i musi zostać zaprojektowana tak, aby pomieścić jak najwięcej towarów, pozostając przy tym bezpieczna i wygodna dla pracowników. Podstawowym wyposażeniem magazynów są regały metalowe, a wybór ich producenta nie powinien być przypadkowy.

Jakie parametry powinny mieć regały magazynowe?

Regały do magazynu nie muszą być szczególnie ładne, mają być za to stabilne, solidnie wykonane, odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. W magazynach trzyma się dużo towaru, i nawet jeśli nie są to bardzo ciężkie rzeczy, to w większych ilościach będą stanowić spore obciążenie dla półek i ramy – przed zakupem koniecznie należy określić wymaganą nośność dla półek i całych systemów regałowych.

Regały, do których ma być dostęp z obu stron, muszą mieć wzmocnioną konstrukcję. Dobrze, by posiadały możliwość późniejszej rozbudowy – najlepsze pod tym względem są systemy modułowe. Magazynowe regały zazwyczaj mają opcję regulacji, ale lepiej zawczasu sprawdzić, czy trzeba mieć do tego specjalistyczne narzędzia i ile czasu zajmuje zmiana położenia półek albo dodanie nowych elementów do już istniejącego wyposażenia.

Gdzie zamówić regały do magazynu?

Szukając producenta metalowych regałów należy zwrócić uwagę na szerokość jego oferty, ceny, metody produkcji oraz dodatkowe usługi. W Dabew regały produkowane są od zera. Na podstawie zlecenia klienta powstaje projekt, a po jego akceptacji zaczyna się proces produkcji. Regały do magazynów powstają zgodnie ze standardami ISO, co jest gwarancją ich wysokiej jakości oraz właściwych parametrów.

W renomowanych zakładach produkcyjnych korzysta się z nowych technologii, co skraca czas realizacji zamówienia, a w przypadku większej liczby regałów wszystkie elementy mają prawidłowe wymiary i pasują do siebie, tak że nie potrzebne są żadne dodatkowe przeróbki w trakcie montowania. Producent powinien także zorganizować bezpieczny transport gotowych elementów wyposażenia i jeśli to konieczne, zapewnić pomoc przy urządzaniu magazynu. Warto kupować regały objęte gwarancją i serwisem – jest spora szansa, że regały magazynowe ulegną jakiemuś uszkodzeniu podczas ich eksploatacji i bez wsparcia producenta będzie problem z ich wymianą bądź naprawą.

Dodaj komentarz