Dom i budownictwoZakupy

Jaką wybrać choinkę?

Zbliżają się święta, a wraz z nimi jesteśmy bombardowani coraz to nowymi pomysłami jak ozdobić nasze wnętrza. Zastanawiając się nad tym, nie zapominajmy co jest sercem domu w święta. Chodzi oczywiście o choinkę, ponieważ to na nią zwracamy największą uwagę przystrajając dom. Wybór choinki powinien być dobrze przemyślany, ponieważ to ona w dużej mierze wprowadza świąteczny nastrój. W takim wypadku, jaka choinka zapewni najlepszą atmosferę?

Choinka na pniu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Choinka na pniu różni się od standardowej choinki. Jej gałęzie nie są rozłożone od czubka do samego dołu z pozostawionym małym pniem. Pień w standardowych choinkach potrzebny jest jedynie do jej umocowania i schowany w stojak, jak niepotrzebny element. Natomiast choinki na pniu robią z niego wielki atut.

Choinki na pniu zdobyły swoją popularność przez ciekawą formę, inną niż dotychczas. Pień takiej choinki umieszczony jest w pojemniku z obciążeniem, ozdobiony jutowym materiałem. Takie rozwiązanie sprawia, że drzewko jest w pełni stabilne i wygląda jeszcze bardziej stylowo.

Prawdziwy, goły pień posiadający jeszcze ślady po gałązkach oraz resztki żywicy, przez swój zapach podkreśli świąteczną atmosferę i przeniesie nas do żywego lasu. Dodatkowo przez to, że gałęzie zaczynają się wyżej, pod drzewkiem jest jeszcze więcej miejsca na prezenty!

Jak ozdobić choinkę na pniu?

Ozdabianie choinki na pniu jest nawet łatwiejsze niż standardowej choinki. Choinka przywołująca naturalność zasługuje na drewniane ozdoby oraz te stworzone przez matkę naturę. Takie jak szyszki, suszone plasterki pomarańczy lub laski cynamonu. Z takimi ozdobami nasza choinka będzie prezentować się niesamowicie wyjątkowo i modnie.  Oczywiście, możemy przystroić ją wyłącznie lub dodatkowo standardowymi bańkami. Należy natomiast uważać, żeby nie zawiesić zbyt dużo bombek i nie ukryć choinki pod nimi, bo to ona jest tu największą ozdobą.

Choinka na pniu – sztuczna czy naturalna?

Jako naturalną choinkę na pniu kupimy zazwyczaj sosnę, ponieważ znosi dobrze cięcie. Przy regularnym podlewaniu i trzymaniu daleko od grzejnika, wytrzyma z nami całe święta.

Jeśli szukamy czegoś na dłużej, sztuczna choinka na pniu wcale nie będzie odbiegać mocno od jej naturalnej wersji. Wybór sztucznych choinek jest ogromny i daje więcej możliwości. Możemy decydować o wysokości drzewka lub gęstości rozmieszczenia gałązek. Dodatkiem, który nada naszej sztucznej choince naturalności będą szyszki. Szyszki tak jak to bywa w naturze, rozmieszczane są nieregularnie. Na rynku dostępne są też choinki, których końcówki gałęzi pokryte zostały białymi kryształkami imitującymi lód lub szron.

Nie ważne czy zdecydujemy się na sztuczną czy naturalną, choinka na pniu zawsze będzie wyglądać pięknie!

Zobacz jak zrobić choinkę na pniu: https://designiwnetrze.pl/choinka-na-pniu-jak-zrobic/

Dodaj komentarz