Styl życia

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

jak otworzyć wino bez korkociągu

Zbliża się romantyczna randka, więc wódka z ogórkiem kiszonym nie bardzo pasuje. Piwo? Hmmm. Wino! Nie będąc koneserem tego trunku, a chcąc jednak zaimponować wybrance serca, zmierzamy do osiedlowego sklepu. Ponieważ nie chcemy zbyt dużo inwestować w naszą nową znajomość, wybieramy wino z metalową zakrętką albo… w kartonie. No i nie ma kłopotu! Tak na poważnie, to jest całkiem wiele dobrych gatunków wina zamykanych właśnie metalową zakrętką. Szczególnie australijskich czy afrykańskich, choć spotkałem też chilijskie. Z kartonami trochę gorzej, nawet nie chodzi o to, że wszystkie są słabej jakości, bo to nie jest prawda, ale ta forma… Postawić na stole karton?

Gdy już nie ma odwrotu…

Co jednak w sytuacji, gdy mamy już wino z korkiem w barku, posiadamy nawet korkociąg, który… niestety łamie się przy próbie otwarcia. Nasza luba patrzy na nas ufnie, w końcu facet powinien sobie radzić w trudniejszych sytuacjach. Co robić? Jak otworzyć wino bez korkociągu?
Najprostszym sposobem jest wepchniecie korka do środka. Skuteczne, tyle że drobiny korka z pewnością zanieczyszczą nasz szlachetny trunek. Dlatego, przy tym sposobie należy wino przelać do innego naczynia, najlepiej przez wyjałowioną gazę. Wepchniecie korka może okazać się trudne, szczególnie jak korek jest z tworzywa sztucznego. Chociaż… Przy odrobinie determinacji da to się zrobić…

Sąsiedzi dobrzy na wszystko

Mówiąc szczerze, po wielu latach doświadczeń, nie polecam sposobów siłowych: śrubokrętów, noży, wiertarek, ucinania szyjki piłą tarczową, roztapianie szkła, zamrażania w temperaturze zera bezwzględnego… Nie warto! Ryzykujemy uszkodzenie butelki, a nawet niejasne podejrzenie, że wpadły nam do wina kawałki szkła, eliminują taki napój z użycia. Łatwo jest też skaleczyć się w ręce i wyjść na nieudacznika. Jeśli sposób z wepchnięciem korka nam nie pasuje, poprośmy sąsiadów o pomoc. Ludzie zwykle mają korkociągi w szufladach. No tak, powiecie, ale jak poprosić sąsiada o korkociąg i nie zaprosić go na imprezę? Jest na to prosty sposób. Dzwonimy do drzwi i jak sąsiad otwiera, mrugamy do niego okiem i prosimy o korkociąg. Będzie wiedział co to znaczy. Gorzej, jak otworzy żona sąsiada, ta z którą trochę już flitowaliśmy… Wtedy prosimy o pożyczenie szklanki cukru, a o korkociąg poprosimy piętro niżej.

Czy na pewno nie masz korkociągu?

Zastanów się. Korkociągi są popularnym dodatkiem do scyzoryków, breloków czy otwieraczy do konserw. Może gdzieś, w zakamarkach szuflady, wśród dziesiątków niepotrzebnych gadżetów, jednak masz korkociąg. Wtedy pytanie jak otworzyć wino bez korkociągu będzie bezprzedmiotowe.

Ciekawe sposoby można przeczytać na stronie: https://www.magazynprzestrzen.pl/dom/jak-otworzyc-wino-bez-korkociagu

Dodaj komentarz