Dom i budownictwo

Przewodnik po najlepszych drzwiach łazienkowych

drzwi kieszeniowe do łazienki

Ze względu na ograniczenia przestrzenne i ekspozycję na stałą wilgotność, ważne jest, aby wybrać drzwi łazienkowe, które wyglądają naturalnie i komponują się z resztą domu, są trwałe i odporne na wilgoć.

Style popularnych drzwi łazienkowych

Ogólnie rzecz biorąc, przestrzeń w łazience – i wszystkich części domu – jest cennym dobrem. W związku z tym należy dokładnie rozważyć, w jaki sposób oszczędzić powierzchnię łazienki, jeśli chodzi o wybór stylów drzwi do niej.

Powszechnie spotykane modele wahadłowe do drzwi łazienkowych obejmują podstawowe modele zlicowane i klasyczne modele z panelami. Dodatkowo, podwójne drzwi francuskie zapewniają więcej luksusowych wejść, a te mogą funkcjonować szczególnie dobrze oddzielając główną sypialnię od głównej łazienki. Upewnij się, że Twoje drzwi wahadłowe nie będą blokować niezbędnych urządzeń łazienkowych, takich jak toaleta, szafka lub umywalka, gdy są one otwarte.

Drzwi przesuwne są zazwyczaj droższe niż ich wahadłowe odpowiedniki z powodu ich bardziej skomplikowanych konstrukcji i instalacji. Jednakże, drzwi przesuwne, takie jak drzwi kieszonkowe, oferują luksus dodatkowej przestrzeni w małych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Drzwi przesuwne można przesuwać wzdłuż ściany, a nie do kieszeni w ścianie, podczas gdy te drzwi przesuwne będą wymagać trochę dodatkowej przestrzeni na ścianie, nadal zajmują mniej miejsca niż drzwi wahadłowe. Dodatkowo, drzwi przesuwne są unikalnym wyborem, aby oddzielić główne sypialnie od ich łazienek.

Drzwi wahadłowe i przesuwne są dostępne w wersji zlicowanej lub panelowej. Drzwi panelowe są najczęściej spotykanym stylem drzwi wewnętrznych i mają tendencję do estetycznego wkomponowania się w większość obszarów Twojego domu.

Idealne materiały na drzwi do łazienek

Pomimo klasycznego stylu drzwi drewnianych, ich elegancja jest zazwyczaj lepiej zachowywana w innych częściach domu. W ten sposób drewniana elegancja drzwi jest bardziej zauważana i pozbawiona potencjalnych wypaczeń i zgnilizny spowodowanej wilgocią i wahaniami temperatury w łazience.

W przypadku drzwi łazienkowych wykonanych ze stali lub innych metali w celu uzyskania bardziej zmodernizowanego efektu, nie ma powodu do obaw o narażenie na wilgoć w łazience ze względu na zwiększoną trwałość metali. Właściciele domów powinni jednak pamiętać, że wilgoć w dłuższym okresie czasu w końcu spowoduje, że wiele stalowych drzwi ulegnie korozji.

W przeważającej części, nowoczesne drzwi łazienkowe są dziś wykonane głównie z włókna szklanego, ponieważ są one znacznie trwalsze niż inne materiały drzwiowe i są również bardziej elastyczne pod względem opcji projektowych. Wiele drzwi z włókna szklanego można wykonać, aby skutecznie odtworzyć klasyczne drewno, takie jak mahoń lub orzech włoski, oprócz gładkiej powierzchni, a nie nierównomiernego ziarna drewna, co ułatwia malowanie drzwi.

Inne opcje drzwi łazienkowych

Wiele współczesnych łazienek, zwłaszcza łazienek głównych, posiada toaletę oddzieloną drzwiami od umywalki, prysznica i wanny. W tym celu należy wypróbować drzwi z matowym panelem szklanym. Ten styl zachowa prywatność, ale nada Twojej łazience elegancki, nowoczesny wygląd.

Dodatkowe opcje drzwi do łazienki, szczególnie dla właścicieli domów, którzy szukają bardziej wyjątkowego wyglądu, obejmują drzwi do łazienki podtynkowe i drzwi do łazienki z witrażami.

Proste i trwałe drzwi łazienkowe

Spróbuj znaleźć drzwi do łazienki wykonane z wytrzymałego materiału, który dobrze wytrzyma wysokie poziomy wilgotności, takie jak szkło. Drzwi panelowe będą wyglądać naturalnie i prosto, a dla nieco bardziej wymagających w wyglądzie, spróbuj drzwi przesuwne lub drzwi francuskie, aby oddzielić główną sypialnię od swojej łazienki.

Ciekawe informacji na temat drzwi do łazienki: https://magazynlazienka.pl/2014/drzwi-lazienki-wybrac-najlepsze.html

Dodaj komentarz