Motoryzacja

Jak dbać o skórę w samochodzie?

tapicerka skórzana

Tapicerka wykonana ze skóry jest ozdobą każdego samochodu. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że jedynie zadbana prezentuje się naprawdę dobrze. Pamiętajmy też o tym, że im dłużej ją zaniedbujemy, tym trudniejsze jest przywrócenie jej do dawnej formy.

 

Po pierwsze – unikaj niewłaściwych preparatów

Na forach internetowych poświęconych samochodom, dyskusje na temat dbania o skórzaną tapicerkę bywają szczególnie ożywione. Często można przeczytać więc, że o ile jej pielęgnacja jest ważna, o tyle wybór odpowiednich środków nie ma aż tak dużego znaczenia. Niestety, nie jest to prawda. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skórzanej kanapy i te, które wykorzystuje się do czyszczenia samochodowych foteli, różnią się znacząco. Jest to spowodowane choćby różnicami, z jakimi mamy do czynienia porównując mikroklimat panujący w aucie z tym, jaki występuje w domu. Jeśli więc zależy nam na tym, aby wnętrze pojazdu zachwycało, kupowanie dedykowanych mu kosmetyków staje się koniecznością.

 

Po drugie – czyść tapicerkę regularnie

Jeśli skórzana tapicerka w naszym samochodzie utrzymana jest w ciemnej tonacji, zwykle drobne zabrudzenia pojawiające się na niej nie skupiają na sobie naszego wzroku. To jednak, co jest jej zaletą, może okazać się także poważnym utrudnieniem. Wielu właścicieli aut jest przekonanych, że skoro zabrudzenia nie są widoczne – najprawdopodobniej po prostu ich nie ma. Bez względu wic na to, jak prezentuje się tapicerka, jeśli jest wykonana ze skóry, należy regularnie prać ją i konserwować. Najlepiej postanowić, że zabiegi te będą wykonywane przynajmniej raz na kwartał, a następnie przestrzegać tej zasady. Nie wolno też zapominać, że zabrudzenia pojawiające się na skórze nie mogą czekać. Należy więc usuwać je natychmiast, gdy tylko zostaną dostrzeżone.

 

Po trzecie – zamiast eksperymentować, skorzystaj z pomocy specjalisty

Nikt nie jest idealny, dlatego nie należy załamywać rąk, gdy doprowadziło się do sytuacji, w której wierzchnia warstwa tapicerki skórzanej zdążyła się wytrzeć. Nie wolno jednak również lekceważyć tego zjawiska. Wspomniane już fora internetowe proponują dziesiątki sposobów na uporanie się z nim, tapicerka ze skóry jest jednak zbyt droga i zbyt delikatna, aby eksperymentować. Znacznie lepszą opcją wydaje się skorzystanie z pomocy fachowców, którzy są w stanie polakierować tapicerkę tak, aby możliwe było perfekcyjne odtworzenie jej odcienia i oryginalnej faktury. Niestety, musimy liczyć się z tym, że nie jest to usługa tania, warto więc pamiętać przede wszystkim o regularnym dbaniu o tapicerkę korzystając z fachowej pomocy tylko w ostateczności.

Więcej na stronie: https://motopl.com/2019,dbamy-o-skore-w-samochodzie-1777.html

Dodaj komentarz