Motoryzacja

Czy auta z wypożyczalni to dobry wybór na środek transportu na wakacje?

Jako ludzie jesteśmy bardzo zaborczy o swojej przedmioty, nie lubimy pożyczać, lubimy posiadać. W przypadku takich rzeczy jak samochód, gra toczy się również o ukazanie pewnego statusu społecznego i dumę z posiadanego egzemplarza. Te mity, zaczęły się ostatnio burzyć, głównie z dwóch powodów. Po pierwsze mamy potrzebę kopiowania dobrych zachodnich wzorców, do bycia w świetnej formie. Dlatego często wybieramy rower jako środek transportu do pracy, zamiast samochodu. Po drugie jesteśmy bardziej eko. Rozumiemy już, co dla środowiska może oznaczać zbyt duże stężenie spalin w powietrzu, nie chcemy dusić się atmosferą, we własnym mieście. Dlatego często wybieramy tramwaj lub spacer, auto zostawiając w garażu. Z uwagi na te czynniki, poddajemy pod wątpliwość sens posiadania swojego samochodu. Pytanie tylko, co zrobić w momencie, kiedy go potrzebujemy. Na przykład, podczas rodzinnego wyjazdu nad morze. Czy auto z wypożyczalni będzie dobrym rozwiązaniem takiego problemu?

Jeśli szukasz sprawdzonej wypożyczalni, polecamy: wynajem aut Szczecin.

Jedziemy wypożyczonym autem na wakacje

Jeśli mieszkamy w centrum dużego miasta, które jest dobrze skomunikowane, a także nie mamy dużej odległości do pracy, a dzieci chodzą do pobliskiej szkoły, jest wiele przesłanek do tego, by zrezygnować z posiadania własnego pojazdu. Weekendowe wyjazdy na zakupy może załatwić wypożyczenie aut na minuty. Pytanie tylko, co w sytuacji wyjazdu na wakacje? Czy w takim wypadku auto z wypożyczalni będzie dobrym rozwiązaniem? Podstawowa kwestia, o której każdy pomyśli na początek, będą koszty takiego wypożyczenia.

Duże, dobrze wyposażone kombi, możemy wypożyczyć już za 150 złotych za dobę, bez limitu kilometrów. Warto jednak pamiętać, że im dłuższy okres wypożyczenia, tym niższa kwota całościowa wynajmu. Dwutygodniowa wycieczka to koszt około 1200 złotych, za spory samochód dobrej klasy. Tygodniowy wypad za miasto, może zamknąć się nawet w 700 złotych. Istnieje także jeszcze jedna możliwość. Możemy wypożyczyć samochód tylko na dni, w których podróżujemy. Wtedy koszt wynajmu może wynosić jedynie kilkaset złotych. W każdym z tych przypadków, jest to kwota sporo mniejsza, od kosztu samego ubezpieczenia, który musielibyśmy ponieść, w przypadku posiadania swojego pojazdu.

Spokojna i bezpieczna podróż

Na pewno potraficie przywołać w myślach historię znajomych, którzy wybierali się na długie wyjazdy z rodziną, swoimi używanymi autami, za granicę. Jechało się świetnie, dopóki samochód się nie zepsuł, na przykład na środku autostrady. Ogromny problem stanowiły wtedy koszty, nie tylko lawety, ale także naprawy samochodu, a często noclegu w danym miejscu i koniec końców konieczności wynajmu innego auta. Te koszty pokrywa dobre ubezpieczenie AC, jednak jeśli nasze auto ma ponad 10 lat, o taką umowę z ubezpieczycielem bardzo ciężko. Tu właśnie pojawia się ogromna zaleta pojechania na urlop samochodem z wypożyczalni. To sytuacja, która gwarantuje spokojną i bezpieczną drogę. Oczywiście wypożyczone auto również może się zepsuć, jednak wszelkie koszty z tym związane, nie będą naszym problemem. Dostaniemy również od razu auto zastępcze. W dodatku będziemy podróżować nowym, czystym i dobrze wyposażonym samochodem. Z tych powodów podróż na urlop pojazdem z wypożyczalni może być opłacalna nawet wtedy, gdy posiadamy własne auto. Jest także jeden ciekawy trik, który można zastosować w przypadku, kiedy jedziemy na urlop w większej grupie. Jeśli zbierzemy 8 osób, a celem podróży jest na przykład Chorwacja czy Włochy, możemy pomyśleć o dużym busie. To nie tylko ogromna wygoda i duża przestrzeń bagażowa, ale także oszczędność. Wypożyczenie takiego samochodu finansowo może być równe kwocie paliwa, jaką trzeba byłoby pokryć za drugie auto, jeśli planowaliśmy podróż dwoma pojazdami.

Polecamy również artykuł na AutoTydzien.pl

Dodaj komentarz