TechnologiaMotoryzacja

Czyściwo przemysłowe

Czyściwa przemysłowe znajdują na co dzień szerokie zastosowanie w wielu zaskakująco mocno różniących się między sobą gałęziach przemysłu. Czyściw używa się głównie w branżach związanych z motoryzacją jednak chętnie sięgają po nie również osoby parające się zawodami z obrębu gastronomii, a także sektor medyczny etc.. Jest to świetna alternatywa do tradycyjnych ścierek – wysoce bardziej higieniczna oraz ekologiczna (bardzo często czyściwa mogą być używane wielokrotnie). Produkt ten, znany również pod nazwą ,,czyściwa bawełniane” można różnicować ze względu na cechy wyróżniające lub przeznaczenie:

  • czyściwa wielozadaniowe
  • czyściwa specjalistyczne
  • czyściwa nasączone

Wielozadaniowe czyściwa przemysłowe włókninowe

Czyściwa wielozadaniowe charakteryzują się miękkością i wysoką elastycznością. Dzięki swojej specyfice są idealne do oczyszczania różnego rodzaju powierzchni, włączając w to nawet trudno dostępne części maszyn. Można je stosować w gastronomii, w branżach w których stosuje się ciężko zmywalną chemię (np. drukarnie) ale świetnie nadadzą się również do zadań stawianych przez przemysł motoryzacyjny. Czyściwo wielozadaniowe powinno być wytrzymałe, a jego materiał gruby, mięsisty i chropowaty w dotyku. Dobre czyściwo włókninowe typu wielozadaniowego powinno również odznaczać się wysoką zdolnością do absorpcji cieczy różnego rodzaju.

Czyściwa specjalistyczne

Specjalistyczne czyściwa bawełniane idealnie nadają się do usuwania zanieczyszczeń przemysłowych. Czyściwa tego rodzaju nie zawierają w swym składzie sylikonu i nie pozostawiają żadnych śladów, na przykład w postaci smug, na powierzchni czyszczonego obiektu. Czyściwo specjalistyczne powinno również charakteryzować się wysoką absorpcją cieczy. Produkt tego typu powinien znaleźć zastosowanie w różnego rodzaju laboratoria, a także w branży motoryzacyjnej (tak jak wszystkie rodzaje czyściw w zasadzie).

Nasączone czyściwa przemysłowe

Czyściwa nasączone zazwyczaj są zamknięte w pojemniku lub wiaderku aby nie utraciły odpowiedniej wilgotności. Ułożone są w taki sposób aby jak najwygodniej dało się je pojedynczo wyciągać. Czyściwa tego rodzaju zostały stworzone do czyszczenia skóry dłoni i powinny poradzić sobie nawet za najsilniejszymi i najtłustszymi zabrudzeniami smarem, olejem lub farbą – dlatego są nie zbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego czy też stacji diagnostycznej. Dobrej jakości czyściwo włókninowe nasączone powinno łączyć w sobie skuteczność zwalczania chemicznych zabrudzeń w środowisku przemysłowym z odpowiednią łagodnością dla ludzkiej skóry. Na rynku dostępne są w różnych wersjach, najczęściej bezzapachowych choć zdarzają się również wersje do których przypisany jest jakiś zapach. Poza branżą motoryzacyjną produkty tego typu znajdują również zastosowanie w profesjonalnych firmach sprzątających. Za pomocą czyściw włókninowych można oczywiście oczyszczać nie tylko dłonie ale również elementy szklane, metalowe czy też lakierowane; bez większego problemu powinny poradzić sobie z większością zabrudzeń przemysłowych.

Czyściwa przemysłowe poprawiają komfort i efektywność pracy jako, że są chłonne, wydajne i trwałe.

Dodaj komentarz